3 червня владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецький, за згодою Постійного Синоду Єпископів УГКЦ передав частинку мощей мученика Партенія до каплиці святого великомученика Іоана Нового ПЦУ при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Про це повідомила пресслужба Чернівецької єпархії.
Раніше, під час зустрічі у стінах університету в час сесії Постійного Синоду УГКЦ, яка проходила в Чернівцях у грудні 2023 року, розмовляючи про співпрацю УКУ та ЧНУ щодо видання наукової праці з історії Церкви, о. Микола Лагодич, настоятель університетської каплиці, попросив Отця і Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава благословення на отримання частки мощей священномученика Партенія, які зберігаються в монастирі та церкві Пресвятого Серця Христового отців василіан.
Єпископа Чернівецького зустріли ректор п. Роман Петришин, новообраний ректор п. Руслан Білоскурський, настоятель храму о. Микола Лагодич та о. Микола Шкрібляк, доцент кафедри філософії і культурології.
Владика Йосафат, покладаючи мощі, прочитав молитву до священномученика Партенія, та після приступання до мощей помирував присутніх єлеєм.
У слові єпарх Чернівецький звернув увагу на особу святого, який є мучеником ранньої Церкви.
«Священномученик Партеній є мучеником ІІІ століття, свідком єдиної неподіленої Церкви. Тому можемо за його посередництвом вимолювати єдності українському народу в цей непростий час війни, а також просити мудрості, щоб ми могли дбати про культуру доброго міжконфесійного діалогу на Буковині. І звісно, ці мощі є для почитання вірними, для їх духовного збагачення і зросту у християнських чеснотах».
Також владика Йосафат привітав новообраного ректора п. Руслана Білоскурського, який від завтра починає виконувати свої обов’язки, побажав Божого благословення, сил для плідної праці та подякував п. Романові Петришину за його працю на посаді ректора.
Отець Микола Лагодич подякував єпископу Йосафатові та поділився свідченням про діяння святого Партенія.
«Мощі великомученика Іоана Нового Сучавського, на честь якого є цей храм, були перенесені до Стрия, потім перебували в монастирі у Жовкві і 1783 року були повернуті до Сучави, а у Жовкву з Відня перенесено мощі святого Партенія. Я мав надію, щоб частина цих мощей була передана сюди, неодноразово чув свідчення про чуда і заступництво святого. Розповідає один чернець-василіанин, що одного разу втратив вервицю, і почав молитися до Партенія. Святий явився і заохотив його та співбратів до молитви, засвідчуючи, що за його заступництвом у Жовкві в час Другої світової війни не було зруйновано жодного храму. Ми живемо в більш-менш мирному краю, але надіюся, що святий Партеній буде за нас заступатися».
Департамент інформації УГКЦ