Станом на 1 листопада 2014 на адрес Єдиного реєстру збитку інфраструктури Донбасу надійшла інформація про більш як 3000 різних об’єктів. На сайт Реєстру внесено близько 1000 будівель. Найбільша кількість серед зруйнованих повністю, частково або пошкоджених об’єктів складають житлові будинки – 67%, промислові підприємства та комерційна нерухомість – 14%, об’єкти соціальної сфери – 13%, транспортна інфраструктура – 6%.
«Інформація про зруйновані або пошкодженні об’єкти продовжує надходити щодня. Станом на 1 листопада на адресу Єдиного реєстру прийшло понад 3000 повідомлень. Ми намагаємося дотримати максимально можливу об’єктивність і виносимо на сайт Реєстру, після перевірки, тільки ті об’єкти, які мають точні адреси і фотопідтвердження. Головна цінність цієї роботи в тому, що відкрито і наочно можна побачити картину руйнувань, яка ще далеко не повна – ми це усвідомлюємо. Ще безліч об’єктів залишаються поки не внесеними до Реєстру, і масштаби руйнувань Донбасу в реальності набагато більше », – зазначають у громадській організації« Громадянська ініціатива ».
Єдиний реєстр збитку інфраструктури в зоні АТО є інструментом для формування плану відновлення Донбасу. Громадяни самостійно формують Реєстр, сподіваючись на те, що їхні будинки, школи, лікарні, мости, церкви, стадіони і багато чого іншого не залишаться без уваги при плануванні відновлювальних робіт.
Нагадаємо, на початку вересня з ініціативи громадської організації «Громадянська ініціатива» розпочав роботу «Єдиний реєстр інфраструктури в зоні АТО». Громадяни можуть внести дані про зруйновані інфраструктурних об’єктах Донецької та Луганської областей на сайт www.реестр.укр або електронною поштою: reestr.ato@ukr.net, reestr.ato@i.ua
Джерело: