Новини з Австрії

До 7,50 євро – стільки коштує пунш на віденських різдвяних ярмарках

Перші різдвяні ярмарки стартували у Відні у п’ятницю. Для більшості людей відвідування різдвяного базару та кухоль пуншу чи глінтвейну – частина успішного передріздвяного сезону.

Проте за часів стійкої інфляції всім часто доводиться уважно дивитися ціни. Де пунш найдорожчий, а де найдешевший?

Великий огляд цін

Віденський різдвяний базар на Rathausplatz

Різдвяний базар на Ратхаусплац, організований компанією Stadt Wien Marketing GmbH. Однак тут не можуть бути встановлені ціни; вони визначаються іноді і тому розрізняються. Дитячий пунш коштує від 3,90 євро, звичайний пунш та глінтвейн – від 4,50 євро за кухоль. Існує також застава у розмірі 5 євро. На жаль, Stadt Wien Marketing GmbH вже не може назвати ціни минулого року, але вони є в аналогічному діапазоні.

Різдвяний базар Schloss Schönbrunn

Класичний різдвяний ярмарок для туристів – це ярмарок у палаці Шенбрунн (Відень-Хітцінг). Дитячий пунш тут можна купити від 4 євро, дорослий пунш та глінтвейн – від 5 євро. Це зростання цін на 50 центів за напій, порівняно з минулим роком.

“У нас також є гуртки ємністю 0,25 літра, тоді як на інших ринках часто пропонують лише 0,2 літра”, – пояснює один із організаторів. До речі про гуртки: застава тут становить 4 євро.

Weihnachtsdörfer Wien

Великою популярністю також користуються Weihnachtsdörfer Wien у Altes AKH (Відень-Альзергрунд), Maria-Teresien-Platz, Stephansplatz та Belvedere (Відень-Фаворитен). Тут також ціни варіюються залежно від місця розташування. Дитячий пунш доступний від 3,90 євро, пунш та глінтвейн від 5,40 євро. Тут спостерігається приблизне підвищення цін на 50 центів. Депозит збільшено з 4 до 5 євро.

Weihnachtsdörfer Wien в Altes AKH (Відень-Альзергрунд) стала вірусною в соціальних мережах за тиждень до її відкриття. Причиною стали нібито високі ціни на пунш на ринку — по 7,50 євро. Однак це особливі пунші із додатковою дозою алкоголю. Минулого року вони коштували 7,50 євро. «Відео вводить в оману. Воно наводить на думку, що це наші звичайні ціни на пунш, але це не так», – пояснює речник.

Різдвяний ярмарок Spittelberg

Цього року сім’ї радше прийдуть на різдвяний ярмарок Шпіттельберг (Вена-Нойбау). Дитячий пунш там можна купити лише за 2,20 євро, звичайний пунш та глінтвейн – від 4,20 євро. Депозити становлять нікчемні 2 євро порівняно з іншими ринками. Пунш коштує стільки ж, скільки і минулого року, а дитячий пунш навіть на 70 центів дешевший. Це було свідоме рішення, яке спрямоване на те, щоб батьки могли добре провести час зі своїми дітьми. Також є безкоштовна дитяча програма.

Art Advent am Karlsplatz

Однак у Art Advent на віденській площі Карлсплац (Вена-Віден) ціни стали трохи вищими. Дитячий пунш коштує 5 євро, пунш доступний від 5,50 євро, глінтвейн в залежності від сорту від 5 євро. Однак вони наголошують, що це єдиний різдвяний ярмарок, де все на 100 відсотків органічне, і це відбивається на ціні. Депозит тут також зріс із 4 до 5 євро.

Altwiener Christkindlmarkt (Freyung)

На Старовенському різдвяному ярмарку на Фреюнгу дитячий пунш цього року коштує 3,50 євро, звичайний пунш та глінтвейн коштують 5 євро, спеціальні версії можуть коштувати трохи дорожче. Депозит тут також збільшиться з 4 євро минулого року до 5 євро цього року.

Weihnachtsmarkt am Hof

На різдвяному ярмарку в Хофі не вдалося з’ясувати точні ціни, оскільки він ще перебував у стадії будівництва. Проте організатор пояснив, що ціни довелося підвищити через збільшення закупівельних цін та збільшення витрат на персонал. Запорука за кухоль тут також зросла з 4 до 5 євро, що виправдано тим, що тут продаються дуже добрі спеціальні гуртки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України