Новини з Австрії

До 1918 року найвища гора Австрії Гросглоккнер була у приватному володінні

Найвищою горою Австрії є гора Гросглоккнер (Großglockner), але найчастіше її називають як Глокнер. Гора розташована на межі федеральних земель Карінтія та Тіроль.

Найвища гора Австрії має дві вершини – безпосередньо Гросглоккнер (3798 метрів) та Клайнглоккнер (3770 метрів). Таким чином, можна впевнено сказати — висота найвищої гори Австрії становить 3798 метрів.

Цікавим виглядає факт, що біля підніжжя гори Гросглоккнер розташований найбільший льодовик Австрії Пастерце, його довжина становить близько дев’ять кілометрів.

Вперше гора Гросглоккнер була підкорена людиною 28 липня 1800 року, ними виявилися Мартін Райхер і Матіас Хаутцендорфер, а також ще троє людей, які їх супроводжували, імена яких в історію австрійської гори не вписані.

Навряд чи ви знали, але до 1918 року гора Гросглоккнер знаходилася у приватній власності, після чого була передана Австрійській Альпійській Спільноті (Österreichischer Alpenverein). Зараз у районі гори Гросглоккнер розташована екскурсійна панорамна високогірна дорога. Вона має ідентичне горе ім’я — Гросглоккнер, види з якої не залишать нікого байдужими.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України