Право

До 12 років позбавлення волі засуджено муфтія мусульман Криму за підтримання ідей «руського міру»

За публічного обвинувачення прокуратури автономії окупаційного Голову Духовного управління мусульман Криму та міста Севастополя заочно засуджено за колабораційну діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України) та визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікацію її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Йому призначено покарання – 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори автономії в суді довели, що у 2022 році засуджений, займаючи активну проросійську позицію, публічно закликав кримськотатарське населення півострова до підтримки дій ворога, апелюючи до «перспективного бачення його майбутнього у складі Росії».

Виступаючи у пропагандистських медіа, він виправдовував окупацію, транслював ідеї «руського міру» та позитивно висловлювався щодо збройної агресії РФ на території України.

У публічному виступі окупаційний муфтій закликав аудиторію до «необхідності прояву поваги до російської мови та культури заради балансу міжконфесійних та міжнаціональних відносин», а також толерантного ставлення до російської релігійної конфесії.

У прямому етері пропагандистського медіахолдингу «Телерадіокомпанія «Крим» він заявив про утиски кримських татар українською владою та публічно засудив представників кримськотатарського народу, які виступають проти окупації та залишили півострів.

За активну участь у «воз’єднанні Криму з Росією» засуджений був нагороджений медаллю «За доблестный труд» та орденом «За верность долгу».

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось СУ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі, за оперативного супроводу ГУ СБУ в АР Крим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України