«Дні Східних обрядів» у міжнародній семінарії Згромадження Воплоченого Слова

6 та 7 березня в семінарії Згромадження Воплоченого Слова, що в містечку Монтефіясконе (Італія), пройшли сьомі по рахунку, щорічні «Дні Східних обрядів», метою яких є поглибити наше знання традиції Християнського Сходу.

Щорічне проведення таких «Днів Східних обрядів» вже стало доброю і незмінною традицією, що дозволяє всім членам Чернечої Родини більше пізнати глибоку традицію східних Церков.

Цьогорічною загальною темою «Східних днів» була «Єдність у різноманітності». Різноманітність, як навчає Декрет про екуменізм “Unitatis redintegratio” «є багатством Церкви, а не зубожінням… єдність у тому що є суттю віри і догм; однак різниця у способі служіння Святої Літургії, різноманітність між Церквами свого права, які зберігаючи свою власну ідентичність і автономію щодо партикулярних законів, об’єднуються в Одну, Святу, Католицьку і Апостольську Церкву Христа» (Unitatis redintegratio, п. 16).

Через неправильне розуміння різноманітності у Церкві, як навчає наша Директорія Східної гілки Згромадження, «існує багато небезпек які зазіхають на єдність Церкви. Є такі що сповідують фальшиву діалектику між обрядами, нібито вони змагаються між собою, створюючи конкуренцію; багато разів намагається створити ієрархічний порядок із недозволеним або неадекватним підпорядкування між літургійними обрядами. У інших випадках є спроби «реформувати» обряди і звичаї змішуючи між собою деякі елементи обрядів» (Директорія Східної гілки ЗВС, п. 33). Тому, щоб цього не сталося, маємо приділити достатньо часу і засобів, щоб отримати правильне розуміння різноманітності обрядів в єдиній Католицькій Церкві.

Отже, першого дня були представлені наступні конференції:  «Єдність у різноманітності, як вияв вселенськості Церкви», «Чернечі обіти в навчанні святих отців Сходу і Заходу», «Літургійно-молитовні жести», «Єдність та продовження повчань святого Йоана Дамаскина у творах святого Томи Аквінського», «Вшанування Пресвятої Богородиці в Літургійному році різних християнських традицій». Цей перший день конференцій закінчився Божественною Літургією у Коптійському обряді.

Другого дня заходу, також відбулися 4 конференції: «Молитовний спосіб містичної молитви (споглядання) згідно Східної традиції», «„Святі канони”, як джерело канонічного права першого тисячоліття, для всієї Церкви як Сходу так і Заходу», «Світло Заходу – святий Тома Аквінський у Візантії», і, на завершення, історик пан Олег Циновський ознайомив всіх учасників із хресним шляхом ісповідника віри – патріарха Йосифа (Сліпого). По закінченні конференційної частини, ми молилися у Візантійському обряді Літургію Напередосвячених Дарів якою, власне, і завершилися цьогорічні «Дні Східних обрядів».

Також вартує пригадати, що такого роду захід є пов’язаний із специфічною метою нашого Згромадження – «інкультурація Євангелія» (п. 5 Конституцій ЗВС), тобто несення Христа і Його Євангелія (Доброї Новини) у всі сфери життя людини. Саме тому члени Згромадження (та всієї Чернечої Родини), відправляючись на місійну працю в різні країни світу, приймають культуру притаманну тій місцевості, що також стосується і церковного обряду.

Тому Згромадження служить не тільки в Західному, Римському обряді (Римо-Католицької Церкви), але також у східних обрядах: Коптійському (Єгипет) та Візантійському (Україна та Росія).

ДОВІДКА: При Згромадженні Воплоченого Слова є 5 вищих семінарій у світі. У міжнародній семінарії св. Папи Вітальяно (Монтефіясконе – Італія) навчається 37 семінаристів, з яких 4 українців, 2 росіяни та 1 єгиптянин, що належать до Східних Католицьких церков: Української греко-католицької, Російської греко-католицької та Єгипетської коптійської.

(Більше фотографій можна знайти ТУТ: https://www.facebook.com/SeminariaZVS).

Прес-центр Згромадження з Італії

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh