Духовне

«Дні Східних обрядів» у міжнародній семінарії Згромадження Воплоченого Слова

6 та 7 березня в семінарії Згромадження Воплоченого Слова, що в містечку Монтефіясконе (Італія), пройшли сьомі по рахунку, щорічні «Дні Східних обрядів», метою яких є поглибити наше знання традиції Християнського Сходу.

Щорічне проведення таких «Днів Східних обрядів» вже стало доброю і незмінною традицією, що дозволяє всім членам Чернечої Родини більше пізнати глибоку традицію східних Церков.

Цьогорічною загальною темою «Східних днів» була «Єдність у різноманітності». Різноманітність, як навчає Декрет про екуменізм “Unitatis redintegratio” «є багатством Церкви, а не зубожінням… єдність у тому що є суттю віри і догм; однак різниця у способі служіння Святої Літургії, різноманітність між Церквами свого права, які зберігаючи свою власну ідентичність і автономію щодо партикулярних законів, об’єднуються в Одну, Святу, Католицьку і Апостольську Церкву Христа» (Unitatis redintegratio, п. 16).

Через неправильне розуміння різноманітності у Церкві, як навчає наша Директорія Східної гілки Згромадження, «існує багато небезпек які зазіхають на єдність Церкви. Є такі що сповідують фальшиву діалектику між обрядами, нібито вони змагаються між собою, створюючи конкуренцію; багато разів намагається створити ієрархічний порядок із недозволеним або неадекватним підпорядкування між літургійними обрядами. У інших випадках є спроби «реформувати» обряди і звичаї змішуючи між собою деякі елементи обрядів» (Директорія Східної гілки ЗВС, п. 33). Тому, щоб цього не сталося, маємо приділити достатньо часу і засобів, щоб отримати правильне розуміння різноманітності обрядів в єдиній Католицькій Церкві.

Отже, першого дня були представлені наступні конференції:  «Єдність у різноманітності, як вияв вселенськості Церкви», «Чернечі обіти в навчанні святих отців Сходу і Заходу», «Літургійно-молитовні жести», «Єдність та продовження повчань святого Йоана Дамаскина у творах святого Томи Аквінського», «Вшанування Пресвятої Богородиці в Літургійному році різних християнських традицій». Цей перший день конференцій закінчився Божественною Літургією у Коптійському обряді.

Другого дня заходу, також відбулися 4 конференції: «Молитовний спосіб містичної молитви (споглядання) згідно Східної традиції», «„Святі канони”, як джерело канонічного права першого тисячоліття, для всієї Церкви як Сходу так і Заходу», «Світло Заходу – святий Тома Аквінський у Візантії», і, на завершення, історик пан Олег Циновський ознайомив всіх учасників із хресним шляхом ісповідника віри – патріарха Йосифа (Сліпого). По закінченні конференційної частини, ми молилися у Візантійському обряді Літургію Напередосвячених Дарів якою, власне, і завершилися цьогорічні «Дні Східних обрядів».

Також вартує пригадати, що такого роду захід є пов’язаний із специфічною метою нашого Згромадження – «інкультурація Євангелія» (п. 5 Конституцій ЗВС), тобто несення Христа і Його Євангелія (Доброї Новини) у всі сфери життя людини. Саме тому члени Згромадження (та всієї Чернечої Родини), відправляючись на місійну працю в різні країни світу, приймають культуру притаманну тій місцевості, що також стосується і церковного обряду.

Тому Згромадження служить не тільки в Західному, Римському обряді (Римо-Католицької Церкви), але також у східних обрядах: Коптійському (Єгипет) та Візантійському (Україна та Росія).

ДОВІДКА: При Згромадженні Воплоченого Слова є 5 вищих семінарій у світі. У міжнародній семінарії св. Папи Вітальяно (Монтефіясконе – Італія) навчається 37 семінаристів, з яких 4 українців, 2 росіяни та 1 єгиптянин, що належать до Східних Католицьких церков: Української греко-католицької, Російської греко-католицької та Єгипетської коптійської.

(Більше фотографій можна знайти ТУТ: https://www.facebook.com/SeminariaZVS).

Прес-центр Згромадження з Італії

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.