За християнськими віруваннями, померлі люди потрапляють в один світ зі своїми батьками
Батьківські суботи – це дні особливого поминання покійних. В цей період на Літургії читаються молитви про померлих православних християн, відбуваються заупокійні богослужіння, пишуть Подробиці.
У православних храмах напередодні батьківської суботи – у ятницю ввечері, служитиметься Велика панахида, яку називають також грецьким словом “парастас”. Заупокійну Божественну літургію служать в суботу вранці, а після неї – спільну панахиду.
У цей день поминати своїх покійних батьків у церкві – люди подають записочки з іменами близьких померлих і молитися за упокоєння душі в потойбічному світі.
Парафіяни за старої церковної традиції приносять у храм пісні продукти і вино для здійснення літургії, які освячуються під час богослужіння, і пізніше роздають тим, хто забажає.
Також, в цей день, за традицією, православні влаштовують скромні трапези і згадують тих, кого немає поруч. Господині на стіл кладуть більшу кількість приладів, а серед поминальної їжі обов’язково подають ритуальну страву – кутю (пшенична каша з родзинками, горіхами, полита медом) – символізує віру у вічне життя і воскресіння.
2 листопада також випадає батьківська субота.
Що потрібно обов’язково зробити в батьківську суботу 2 листопада:
1. Пом’янути покійних
2. Поставити свічку за померлих
3. Відвідати богослужіння
4. Прочитати поминальні молитви
5. Відвідати кладовище