Духовне

Дмитрівська батьківська субота 2 листопада: що потрібно зробити православному

За християнськими віруваннями, померлі люди потрапляють в один світ зі своїми батьками

Батьківські суботи – це дні особливого поминання покійних. В цей період на Літургії читаються молитви про померлих православних християн, відбуваються заупокійні богослужіння, пишуть Подробиці.

У православних храмах напередодні батьківської суботи – у ятницю ввечері, служитиметься Велика панахида, яку називають також грецьким словом “парастас”. Заупокійну Божественну літургію служать в суботу вранці, а після неї – спільну панахиду.

У цей день поминати своїх покійних батьків у церкві – люди подають записочки з іменами близьких померлих і молитися за упокоєння душі в потойбічному світі.

Парафіяни за старої церковної традиції приносять у храм пісні продукти і вино для здійснення літургії, які освячуються під час богослужіння, і пізніше роздають тим, хто забажає.

Також, в цей день, за традицією, православні влаштовують скромні трапези і згадують тих, кого немає поруч. Господині на стіл кладуть більшу кількість приладів, а серед поминальної їжі обов’язково подають ритуальну страву – кутю (пшенична каша з родзинками, горіхами, полита медом) – символізує віру у вічне життя і воскресіння.

2 листопада також випадає батьківська субота.

Що потрібно обов’язково зробити в батьківську суботу 2 листопада:

1. Пом’янути покійних

2. Поставити свічку за померлих

3. Відвідати богослужіння

4. Прочитати поминальні молитви

5. Відвідати кладовище

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України