Це може бути показовим прикладом для інших країн, які намагаються окремо регулювати питання зброї для України
Джерело: Defence Express
В рамках своєї операції на території Курської області підрозділи ЗСУ використовують зокрема танки польського виробництва PT-91 Twardy, які були передані на початку 2023 року.
Застосування таких танків у боях проти рашистів безпосередньо на території РФ польська сторона не регулювала ніяк, оскільки керівництво Польщі в цій історії керується наступним принципом – після фізичної передачі того чи іншого озброєння в розпорядження українських військових це тепер більше не польська власність, тому Україна вправі цим розпоряджатись так, як сама вважатиме за потрібне.
Специфічним у цій історії є те, що цей принцип польські дипломати заявили взагалі під час спілкування з журналістами румунського профільного видання Defense Romania. З чого можна зробити висновок, що озвучення цього принципу, який стосується дій України на полі бою, має заодно певне значення для двосторонніх відносин Польщі та Румунії.
При цьому від Defense Express маємо відзначити, що не розкривається наприклад орієнтовна кількість танків PT-91 Twardy, які ЗСУ наразі можуть використовувати на Курщині. З чого випливає, що тут мова скоріше про політичний інцидент, аніж про фактор, що може чинити масштабний вплив на перебіг подій на полі бою.
Крім того, тут складно встановити хронологію, чи PT-91 Twardy використовуються одразу з перших днів боїв на Курщині, чи ж ці танки були введені у дію на цьому напрямку дещо пізніше.
Цікаво, що в цій історії румунські журналісти оперують даними про те, що Україна могла отримати від Польщі кілька десятків (тобто до 100) танків PT-91 Twardy, і також 250 танків Т-72М1.
З наведеного вище заодно випливає і те, що оцінка польських оглядачів у березні 2024 року про можливе залучення танків PT-91 Twardy для рейду російських добровольців була помилковою.
Раніше ми розповідали також про те, що проблеми із запчастинами є навіть до польських PT-91M в Малайзії, хоча хто б уявив.