Яку технічну базу використовує ворог, щоб вчити екіпажі на ці небезпечні для наших захисників машини
Джерело: Defence Express
Щоб підготувати нові розрахунки на самохідні вогнеметні системи типів ТОС-1 “Солнцепек” і ТОС-2 “Тосочка”, армія РФ витрачає орієнтовно 3 тижні, саме стільки триває навчальний курс на цих машинах. При цьому програма тренувань передбачає теоретичний курс, цикл занять на імпровізованих тренажерах, і власне практичні заняття з відпрацюванням виїзду на позицію та відстрілом реактивних снарядів.
Інструкторами для таких тренувань можуть виступати військовослужбовці армії РФ, на рахунку яких є кілька десятків бойових виїздів на використання самохідних вогнеметів. Це випливає із репортажу рашистських пропагандистів, який опинився у відкритому доступі.
В цій історії в першу чергу варто звернути увагу саме на відносно технологічну простоту тренажера, який використовується рашистами для тренувань екіпажів на ТОС-1 “Солнцепек”.
З однієї сторони, присутня імітація елементів апаратури для стрільби із цього самохідного вогнемету, а з іншої сторони – виглядає так, що росіяни тут зробили ставку на максимальну простоту програмного забезпечення, і щоб тренувати в першу чергу саме м’язову, а не зорову пам’ять екіпажів на ТОС-1 “Солнцепек”.
Також цікаво, що в епізоді з відпрацюванням практичних стрільб екіпаж самохідного вогнемета отримав лише 2 реактивні снаряди, які скоріш за все були навчальними. При тому що в пакеті може вміститись до 24 снарядів. Тобто не можемо виключати, що перша практика відстрілу термобаричних снарядів на ТОС-1 “Солнцепек” відбувається уже безпосередньо під час боїв проти Сил оборони України.
Тут також показовим є те, що під час тренувань окупанти відпрацьовують стрільбу із самохідних вогнеметів у першу чергу по нашим бійцям та бронетехніці. Що в свою чергу може пояснювати ризикованість формату використання ТОС-1 “Солнцепек”, на який зазвичай йде армія РФ, і котрий їй уже коштував втрати мінімум 4 машин цього типу лише протягом жовтня 2023 року.
Що стосується підготовки окупантів на ТОС-2 “Тосочка”, то тут є такі моменти. Якщо загарбники із армії РФ оцінюють, що “Тосочка” є значно ергономічнішою в плані умов для роботи, аніж ТОС-1, значить на ТОС-2 ставлять в екіпажі в першу чергу бійців, які уже мають досвід роботи на системі “Солнцепек”.
При цьому цікаво, що росіяни заявляють про начебто наявність систем РЕБ на ТОС-2 “Тосочка”, але детальні характеристики при цьому не розкриваються.
Як раніше розповідав Defense Express, лише у жовтні 2023 року рашисти вперше показали відео “Тосочки” на полі бою, хоча про “перше застосування” говорили понад рік тому. Також ми писали про те, що для ТОС-1 “Солнцепек” це уже третя війна, ЗСУ перші знищують ці системи.