Війна РФ проти України

Для ЗСУ замовлення на некеровані ракети РС-80 збільшили у п’ять разів

За новим Державним оборонним замовленням Міноборони України у п’ять разів збільшило замовлення для ЗСУ на некеровані ракети РС-80.

Пресслужба Державного акціонерної холдингової компанії «Артем» повідомила про укладання нового контракту на свої вироби.

У лютому 2020 року, після кількох років випробувань вітчизняні 80-мм некеровані авіаційні ракети РС-80, призначені для ураження наземних цілей, були прийняті на озброєння Збройних Сил України.

Під час проведення державних випробувань здійснювались пуски ракет з наземних платформ, гелікоптерів та літаків, за результатами яких було визнано їх відповідність тактико-технічним характеристикам.

Замовлення на ракети РС-80 для ЗСУ збільшили у п’ять разів

Некеровані авіаційні ракети РС-80 Фото: ДК «Укроборонпром»

Некеровані авіаційні ракети РС-80 призначені для знищення живої сили противника, бронетехніки, фортифікаційних споруд та інших цілей. Для забезпечення найбільш ефективного знищення противника, конструктори ДАХК «Артем» передбачили оснащення РС-80 різними бойовими частинами та детонаторами.

На озброєння були прийняті некеровані авіаційні ракети РС-80 з кумулятивно-уламковою бойовою частиною та РС-80ГММ з габаритно-масовим еквівалентом бойової частини.

У листопаді 2021 року «Артем» відзвітував про проведені успішні випробування дослідних зразків термобаричної бойової частини з ударним ядром для РС-80.

Замовлення на ракети РС-80 для ЗСУ збільшили у п’ять разів

Випробування термобаричної бойової частини ракети РС-80 на цегляній конструкції. Листопад 2021. Фото: ДАХК «Артем»

Розробка проводиться в рамках розвитку оснащення різними бойовими частинами лінійки некерованих авіаційних ракет РС-80.

20 серпня 2020 року Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» до дня Незалежності достроково відвантажила ЗСУ чергову партію некерованих авіаційних ракет РС-80 виготовлених в рамках попереднього ДОЗу.

Замовлення на ракети РС-80 для ЗСУ збільшили у п’ять разів

Партія некерованих авіаційних ракет РС-80 Фото: ДАХК «Артем»

Щодо нового замовлення, то на підприємстві розказали наступне:

«Це достатньо великий обсяг робіт, що дасть змогу завантажити як власні потужності нашого підприємства, так і потужності наших підприємств-співвиконавців».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України