Авторські статті

Для заміни авіапарку Україні потрібно щонайменше 150 літаків включно з транспортною авіацією – речник ПС ЗСУ

Наші Повітряні Сили вже невдовзі мають отримати на озброєння перші F-16, водночас темпи переозброєння на новішу техніку залежатимуть від міжнародних партнерів

Джерело: Defence Express

Україна має продовжувати переозброєння свого авіаційного парку, і для його заміни потрібно близько півтори сотні літаків різних типів включно з транспортною авіацією — наголосив речник Повітряних Сил ЗСУ Ілля Євлаш, відповідаючи про питання щодо нещодавньої заяви президента України Володимира Зеленського щодо потреби у 120-130 багатофункціональних винищувачів F-16.

Євлаш відзначає, що літаки потрібні для виконання різних завдань. “Це в тому числі патрулювання українського неба, знищення малорозмірних цілей, використання як системи протиповітряної оборони. Які б могли відлякувати російську авіацію, що зараз тероризує прикордонні, прифронтові території та завдає ударів у тому числі своїми КАБами”, — відзначив речник ПС ЗСУ в ефірі телеканалу “Прямий”. Він зауважує, що Україна прагне до повного переозброєння авіапарку, але наскільки швидко це відбудеться залежатиме від міжнародних партнерів.

Україна вже цього літа має отримати на озброєння перші винищувачі F-16, скільки літаків буде у перших партіях поки що невідомо. Водночас днями міністерство оборони Нідерландів повідомило, що 10 українських військових пройшли навчання з обслуговування цих літаків.

“Такого роду фахівців ніколи не буває забагато, вже перші спеціалісти у цій сфері почали повертатися в Україну, де вони зможуть ділитися вже безпосередньо своїм досвідом із нашими хлопцями, які перебувають на території України… Звісно, що пілот, який підіймається в небо на F-16, він, можна сказати, повністю довіряє своє життя інженеру, який обслуговує та забезпечує цей літак, оскільки ця робота є ключовою в обслуговуванні подібних машин”, — розповідає Євлаш.

Також раніше стало відомо, що Україна вже отримала від Чехії перший повноцінний тренажер винищувача F-16, і раніше у ПС ЗСУ детально розповідали про те, чим він крутий і чому це дійсно важлива подія.

Для заміни авіапарку Україні потрібно щонайменше 150 літаків включно з транспортною авіацією - речник ПС ЗСУ

Український тренажер F-16, фото — ПС ЗСУ

Окрім безпосередньо літаків, важливим також є й питання, а яке озброєння нам передадуть до F-16, і раніше у США закликали виділити Україні крилаті ракети AGM-158 JASSM, з якими б наші пілоти отримали розширені можливості з ураження цілей на сотні кілометрів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України