ЄС|NATO

Для України виготовили нові системи ППО IRIS-T. Фото

У Німеччині підготували нові системи ППО IRIS-T для підрозділів протиповітряної оборони Повітряних сил України.

Фотографії з цими системами показав посол України в Німеччині Олексій Макеєв, передає Мілітарний.

Він зазначив, що в місті Юберлінген на Боденському озері були підписані подальші контракти на пускові установки та ракети IRIS-T двох модифікацій – SLM і SLS.

Олексій Макеєв на фоні систем Iris-T. Фото з соцмереж дипломата
Олексій Макеєв на фоні систем Iris-T. Фото з соцмереж дипломата

 

Комплекси незабаром з’являться в Україні, наголосив посол.

На сайті німецького уряду вказується, що Берлін готується передати Україні чотири IRIS-T SLM середньої дальності й ракети до них. Наразі Україна має на озброєнні дві таких системи.

Для України виготовили нові системи ППО IRIS-T

Також Берлін відправить в Україну 12 IRIS-T SLS і ракети до них. Установок в такій модифікації Україна від Німеччини ще не отримувала.

Про комплекс ППО IRIS-T

Комплекс призначений для знищення крилатих та балістичних ракет, а також літаків, гелікоптерів та БПЛА.

Основа ЗРК – модифіковані авіаційні ракети IRIS-T класу “повітря-повітря”. Є модифікації середнього та малого радіуса. IRIS T SLM дозволяє вражати повітряні цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії SLS – до 25.

ЗРК IRIS-T SLM Фото з відкритих джерел
ЗРК IRIS-T SLM Фото з відкритих джерел

 

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами для вертикального пуску.

Основний засіб виявлення повітряних об’єктів – РЛС CEAFAR GBMMR з активними фазованими антенними решітками.

Комплекс також може застосовуватися з німецьким радаром TRML-4D (Hensoldt), який виявляє повітряні цілі на відстані до 250 км.

Система протиповітряної оборони IRIS-T українських військових. Лютий 2023. Україна. Фото: Повітряні Сили Збройних Сил України
Система протиповітряної оборони IRIS-T українських військових. Лютий 2023. Україна. Фото: Повітряні Сили Збройних Сил України

 

Перший комплекс ППО українські військові отримали в жовтні минулого року. Того ж місяця стало відомо, які компанії працюють над виробництвом комплексу. Компанія Diehl Defense є генеральним підрядником та системним інтегратором IRIS-T SLM, вона відповідає за постачання пускової установки та ракет.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України