Економіка

Для українців, які втратили житло через війну побудують центр тимчасового житла з поетичною назвою «Паляниця Дім»

Девелоперська компанія All Right Development&Investment розробила проект містечка з індивідуальними будинками для внутрішньо переміщених осіб, яке можна збудувати всього за 5-6 тижнів, – Паляниця Дім /Palyanytsya Home.

В ньому планується поселити українців, які втратили своє житло або воно зазнало  значних пошкоджень через військові дії. Крім того, що сім’ї, які через війну втратили дім, зможуть отримати власний комфортний простір для життя, також передбачена можливість на місці отримувати медичну та психологічну допомогу.

Перший центр «Паляниця Дім» розрахований на 100 осіб. Загалом на першому етапі планується побудувати щонайменше 250 будинків у безпечних для життя регіонах України для того, щоб допомогти як мінімум 1000 ВПО з кожного постраждалого регіону України. В таких центрах люди можуть не лише комфортно жити, але й, що найголовніше, отримувати психологічну, медичну та іншу допомогу.

В центрі можуть жити родини чисельністю від 1 до 6 осіб. Це тимчасове житло, в якому українці, що втратили житло, можуть жити до часу, коли буде можливість переселитися у наново збудовані чи відремонтовані будинки для постійного проживання. Також в кожному центрі планується будівництво кафе/їдальні з зоною відпочинку, медичного госпіталю та центру надання психологічної та інших допомог. Вартість будівництва такого Центру, включаючи внутрішнє меблювання, складає близько 550 тис євро.

Для будівництва центру «Паляниця Дім» будуть використовуватися геодезичні куполи. Будинок зведений за такою технологією, має унікальні характеристики: не втрачає міцності навіть при пошкодженні до 30% площі, не потребує фундаменту, не має колон, а значить має вільне планування. Такий дім характеризується кращою, ніж в прямокутних будинках, енергоефективністю та вентиляцію, тому його швидше та дешевше обігріти чи охолодити. Що особливо важливо, будинку-куполу властива звукоізоляція від зовнішніх шумів, тому його мешканці почуватимуться більше в безпеці і затишку. На спорудження такого будинку потрібно на 60% менш матеріалів, ніж для будівництва прямокутного будинку такої ж самої площі. Саме завдяки цьому можливі такі швидкі терміни будівництва.

Перший центр «Паляниця Дім» компанія планує побудувати в Івано-Франківській області, наступні – у Львівській, Тернопільській та Закарпатській областях. Будівництво центрів «Паляниця Дім» – це перший етап відновлення житлового фонду, який запропонувала компанія All Right Development&Investment. Компанія розробила план відбудови житлового фонду в три етапи: поки ВПО  будуть жити в центрі та отримувати медичну та психологічну допомогу, All Right Development&Investment планує побудувати житло для реалізації наступних етапів відбудови України, а саме: – одно- та двоповерхові будинки з приватними ділянками, а також багатоквартирні 4-7 поверхові будинки.

«Зараз перед Україною постала проблема швидкого відновлення житлового фонду. За трохи більше, ніж місяць війни пошкоджено чи знищено близько 7 тис будинків. Для того, щоб їх відбудувати, знадобиться щонайменше декілька років. За кожною зруйнованою багатоповерхівкою стоять сотні родин, які втратили все, і яким потрібно мінімум пів року – рік десь жити. Ми, як девелоперська та будівельна компанія, пропонуємо нове для України вирішення ситуації: замість того, щоб розміщувати людей в класичних поселеннях типу гетто – вагончиках, гуртожитках, або просто у спортзалах з великою кількістю ліжок, ми пропонуємо швидко та найголовніше ефективно створити індивідуальне житло для кожної сім’ї. Люди, які пережили жахи війни, як ніхто заслуговують на те, щоб мати хоч і тимчасове, але комфортне житло. Крім того, в умовах, коли є власний простір, коли поруч є кваліфіковані психологи та медики, людям буде легше відновитися психологічно, простіше отримувати на місці медичну допомогу,  вони не будуть відчувати себе переселенцями, а навпаки, будуть налаштовуватися на нове життя. Ми хочемо допомогти українцям, що постраждали найбільше, тому плануємо координувати дії з представниками влади, місцевими громадами, та організаціями, які опікуються ВПО  для того щоб з їх допомогою відібрати та заселити людей, які дійсно цього потребують, в центр «Паляниця Дім», – прокоментував Вадим Петроченко, засновник девелоперської компанії All Right Development&Investment.

Побудувати такі центри в інших областях, придатних зараз для будівництва, та забезпечити комфортними умовами проживання якомога більшої кількості постраждалих, можна, коли окрім девелоперської компанії All Right Development&Investment з’являться інші інвестори. Приватний бізнес, який буде готовий інвестувати в центри «Паляниця Дім» зараз, зможе не лише зробити благородну справу, але й отримають в майбутньому проект, який може приносити прибуток. Термін окупності інвестицій в один центр – до 5 років, включаючи рік допомоги ВПО. Інвестори зможуть повернути вкладені кошти, адже після року, коли в тимчасовому житлі для переселенців вже не буде потреби, центр «Паляниця Дім» можна переорієнтувати під еко-готель або власну базу для компанії з житлом, коворкінгом та усім необхідним для співробітників.

«Ми пропонуємо компаніям, інвесторам, фондам, спільнотам, громадам не пожертвувати гроші, а інвестувати їх в проект розбудови України та побудови тимчасового житла для українців, який потім можна переформатувати у комерційний проект, що цілком поверне їхні інвестиції, а також буде сприяти туристичному розвитку регіонів. Переваги отримають всі: постраждалі українці зможуть жити у нормальних умовах, поки ми збудуємо постійне житло, інвестори зроблять внесок у відновлення країни, а з часом отримають прибутковий проект, місцева громада отримає новий об’єкт туристичної інфраструктури, додаткові робочі місця та податки в місцеві бюджети. Таким чином всі три сторони отримають вигоду» – прокоментував Вадим Петроченко, засновник девелоперської компанії All Right Development&Investment.

Благодійні організації, фонди, інвестори, громадські діячі та компанії, які готові допомагати та інвестувати у будівництво центрів «Паляниця Дім», а також місцеві громади, що зацікавлені в розміщенні такого комплексу, можуть ознайомитися з проектом на сайті  https://palyanytsya.homes/  та писати на адресу  support@palyanytsya.homes

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України