Духовне

Дивовижний текст, знайдений в старій церкві назавжди змінить Ваше життя!

Удивительный текст, найденный в старой церкви изменит Вашу жизнь навсегда!

Якщо вам сумно, погано або самотньо, прочитайте цей текст. Написаний він поетом Максом Эрманном в далекі 1920-ті роки минулого століття. Називається поема Desiderata.

Цей твір настільки мудрий і проникливий, що увійшло в історію, і йому навіть присвячена ціла стаття на Вікіпедії!

У своєму щоденнику Макс Ерманн написавши: «Я б хотів, якщо в мене це вийде, залишити після себе подарунок — невелике есе, перейнятий духом благородства». Приблизно у тієї ж годину він і створив «Напуття».

Удивительный текст, найденный в старой церкви изменит Вашу жизнь навсегда!

Прочитайте ці рядки, у них прихований великий сенс!

«Ідіть своїм шляхом спокійно серед гамору і суєти і пам”ятайте про світ , який може бути в тиші. Не зраджуючи собі, живіть, як тільки можливо, в хороших відносинах з кожним людиною. Говоріть м яко и ясно свою правду і слухайте інших, навіть людей, не витончених розумом і неосвічених, — у них теж є своя історія.

Уникайте людей галасливих і анресивних, вони псують настрій. Не порівнюйте себе ні з ким: ви ризикуєте відчути себе нікчемним або стати зарозумілим. Завжди є хтось, хто більш великий або більш малий, ніж ви.

Радійте своїм планам так само, як ви радієте тому, що вже нікого. Завжди цікавтеся своїм ремеслом; яким би скромним воно не було — це коштовність у порівнянні з іншими мовами, якими ви володієте. Будьте обачні у своїх справах, світ повний обману. Але не будьте сліпі до чесноти; інші люди прагнуть до великих ідеалів і скрізь життя повне героїзму.

Будьте самим собою. Не грайте в дружбу. Не будьте цинічні в любові — у порівнянні з порожнечею і розчаруванням вона така ж вічна, як трава.

З добрим серцем приймайте ті, що радять вам рокі, і з вдячністю прощайтеся з молодістю. Зміцнюйте свій дух на випадок раптового нещастя. Не мучте себе химерами. Багато страхів народжується від втоми і самотності.

Підкоряйтеся здоровій дисципліни, але будьте м’яким з собою. Ви — дитя всесвіту не менше, ніж дерева і зірки: ви маєте право бути тут. І нехай це для вас очевидно чи ні, але світ йде так, як він і повинен йти. Будьте в мирі з Богом, як би ви Його не розуміли.

Чим би ви не займалися і про що б ви не мріяли, в галасливій суєті життя зберігайте мир у своїй душі. З усіма коварствами, одноманітними працями і розбитими мріями світ все-таки прекрасний. Будьте до нього уважні.»

Вірш у прозі Макса Эрманна Desiderata (Desideratum Poem) неодноразово переводилася на російську мову різними перекладачами. Проте, всі вони допускали ті чи інші прикрі помилки. Причиною цього є зовсім не недолік майстерності та кваліфікації у різних авторів перекладу. Просто сама сутність цього твору така, що будь читає його людина починає більшою мірою керуватися емоціями і почуттями, а не буквою першоджерела… В цьому випадку помилки з’єднання є самі собою — адже емоції у всіх свої…desiderata_for_print-872×1200

Існує живуча легенда, пов’язана з цим віршем :

У своєму щоденнику Макс написавши: «Я б хотів, якщо в мене це вийде, залишити після себе подарунок – невелике есе, перейнятий духом благородства». Десь наприкінці 20 років він як раз і створив «Напуття».

Близько 1959 року ректор церкви Св. Павла у Балтиморі додав цю поему в папку текстів для свого приходу. При цьому напис на папці свідчила: «Стара церква Св. Павла, 1962 р.» (1962 році вона була заснована).

Парафіяни церкви передавали цю папку один одному. У 1965 року один з гостей прихожанина побачив цей текст і зацікавився. Він вважав, що «Напуття» являє собою вітальну листівку на Різдво. А так як текст лежав у папці «Стара церква Св. Павла, 1962 р.», гість порахував що в цьому році в цій церкві текст і був знайдений. Вісь з тих пір і народилася ця легенда…

Серед суєти і шуму іди з миром за життя своєї; і пам’ять пам’ятай про те, що можна спокій у тиші знайті.

По можливості, без зайвих вчинок, зберігай добрі стосунки з усіма.

Правду говори спокійно і ясно; і інших вислуховуй, так як навіть дурням і невігласам є, що сказати.

Уникай крикунов і агресивно налаштованих людей; вони лише дратують дух твій.

Якщо будеш порівнювати себе з іншими, тщета і гіркоту можуть оволодіти тобою, бо завжди знайдуться ті, хто буде або краще, або гірше тобі.

Радуйся досягненнями та планами своїм. Прагни до успіху, нехай навіть скромне; лише він один — твоє справжнє надбання в цьому мінливому світі.

Будь обережним у своїх справах, так як світ сповнений шахрайства. Але не дозволяй обману приховати від тебе чеснот: багато людей прагнуть високих ідеалів і скрізь життя повне героїзму.

Будь самим собою. А в особливості, не демонструй удаваною прихильності. Також не будь цинічним, коли маєш справу з любов’ю, оскільки серед нудьги і розчарувань лише вона одна, подібно траві, відроджується знову і знову.

З вдячністю приймай протягом години і без жалю розставайся з тім, що радувало тобі в молодості.

Розвивай силу духа, щоб вона була тобі захистом від ударів долі. Але не дозволяй темним думкам оволодіти тобою. Втома і самотність породжують безліч страхів.

Не забуваючи про дисципліну, будь добрим до самого собі.

Ти, подібно деревах і зіркам, народжений Всесвіту. І маєш право бути тут. Розумієш ти чи ні, але Всесвіт розвивається так, як треба.

Тому живи в мирі з Богом, яким ти його собі уявляв. І чим би ти не займався, і які б не були твої прагнення, серед шуму і плутанини зберігай спокій в душі своїй. Незважаючи на фальш, яка тяжка праця і нездійснені мрії, наш світ усе ж чудовий.

Не сумуй. І намагайся бути щасливим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.