Дівчатка-геймери схильні до вивчення точних наук – дослідники

Дослідники виявили зв’язок між способом проведення дозвілля і майбутнім напрямком освіти і професією у представниць жіночої статі.

У виданні Computers in Human Behavior британські вчені опублікували статтю про те, як захоплення комп’ютерними іграми впливає на вибір майбутньої спеціальності у дівчаток. У журналі відзначили, що студентки-технарі більше часу присвячували комп’ютерним іграм, а підлітки, які більше 9 годин на тиждень грали за комп’ютером, частіше вибирали технічні спеціальності.

Проаналізувавши дані про більш ніж 8 тисяч британців за двома критеріями: час, витрачений на комп’ютерні ігри, і програма навчання, фахівці з Університету Суррея з’ ясували, що дівчатка-підлітки, які витрачали на комп’ютерні ігри більше півтора годин в день, більше схильні до зайняти точними науками, ніж їх однолітки. Теж справедливо для студентів технічних спеціальностей – вони більше годині грають у комп’ютерні ігри, ніж студентки медичних чи гуманітарних вузів.

Експерти також відзначили, що подібна зв’язок рідше спостерігається у представників чоловічої статі. Там залежність простежується тільки при певному виді ігор.

Таким чином, у вчителів і батьків є можливість заохочувати та зацікавлювати дівчаток-геймерів до вивчення точних наук з дитинства. При правильному підході, є велика ймовірність, що дівчатка-геймери виберуть для навчання точні науки.

Раніше британські психологи заявляли, що на вибір занять і оцінку власних інтелектуальних здібностей людей часто впливають стереотипи. Дівчата в ранньому віці перестають займатися складними заняттями саме із-за негативного впливу стереотипів, тоді як історія показує, що в шахових іграх жінки вибудовують більш складні стратегії і швидше вирішують, яким має бути наступний хід.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh