Діаспора

Дипломат: надходить багато повідомлень від наших громадян, які не можуть повернутися в Україну

Український дипломат, екс-глава МЗС України Данило Лубківський у своєму блозі пише про те, що продовжує надходити багато повідомлень про проблеми наших громадян за кордоном, які не можуть повернутися в Україну. Повідомляють про колапс гарячої лінії МЗС і неефективності роботи окремих установ. Це провокує претензії до дипломатів і консулів.

За словами Лубківського, в умовах, що склалися, важливо відзначити, що українські дипломати роблять все можливе, щоб допомогти людям і заслуговують на розуміння і вдячності. МЗС потрібно максимально поширити інформацію через усі можливі канали, особливо медіа. Інформацію потрібно давати не «в одну купу, а за чітким питаннями і відповідями та окремими блоками. У відповідь на запитання: куди бігти? Що брати? Де бути? Також потрібно налагодити масштабну комунікацію з громадськими волонтерськими, діаспорними структурами за кордоном там, де це можливо. Саме для максимального поширення інформації. Потрібно ширше задіяти телекомунікаційних операторів. Людей треба масово забезпечити всієї покрокової логістичної інформацією. Негайно формувати списки «надзвичайних рейсів» після закриття доступу в країну. Так, як було обіцяно. Інакше не вдасться впоратися з панікою і обуренням.

За словами дипломата, виправити помилку нового керівництва МЗС з фактичним обнуленням апарата дипломатічної служби в ситуації надзвичайних обставин потрібно оперативно.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України