У Києві 16 квітня в повітрі фахівці зафіксували продукти горіння та задимленість. Станом на ранок 17 квітня повітря у Києві найзабрудненіше у світі. Влада закликала людей зачинити вікна і не виходити на вулицю.
Про це заявили у пресслужбі Київської міської державної адміністрації. Водночас там зазначають, що радіаційний фон в столиці в межах норми.
Причиною погіршення стану повітря у Києві стали пожежі у Житомирській області й Зоні відчуження, а також північно-західний вітер.
Мер Києва Віталій Кличко у відеозверненні заявив, що забруднення радіацією повітря в Києві немає, а на ліквідацію всіх займань необхідно кілька днів. Він зазначив, що нині працює понад тисяча пожежників. Також задіяні близько 150 автомобілів та авіація.
Наразі Віталій Кличко перебуває в Чорнобильській зоні, щоб оцінити ситуацію з пожежами.
Водночас за словами директора Укргідрометцентру Миколи Кульбіди, продукти горіння з Чорнобильської зони не могли потрапити в Київ. За його словами, напрямок вітру в Зоні відчуження був північно-західним, а значить ті продукти горіння не могли потрапити до Києва.
Кульбіда наголосив, що забруднення повітря в українській столиці пов’язане з пиловою бурею і переміщенням продуктів горіння з Житомирської області.
Що кажуть кияни
Станом на ранок 17 квітня у Києві все ще помітна значна задимленість.
Журналістка 24 каналу Настя Федченко у своєму фейсбуці розповіла, що у районі Дарницької площі все затягнуте димом. Дихати у квартирі неможливо, навіть коли вікна зачинені.
Пресофіцер ЗСУ Анатолій Штефан розповів, що аналогічна ситуація і у Білій Церкві. Так само не рятують і закриті вікна.
На вулиці смог і немає чим дихати. Все позачиняв, але вже у квартиру починає проникати. Що взагалі коїться останнім часом? Хто ще не награвся з підпалами трави? Таке відчуття що реально диверсії вже роблять, – написав Штефан.
За даними порталу IQAir, повітря у Києві станом на 10:00 17 квітня найбрудніше у світі. Позаяк через карантин закриті більшість підприємств, українська столиця обігнала навіть китайські Шеньян і Ченду.
У Державній службі з надзвичайних ситуацій запевняють, що хімічної та радіологічної загрози таке явище не несе. Радіаційний фон у Києві й області у нормі й не перевищує природних показників.
Забруднене повітря у Києві: дивіться відео
Найбрудніші міста у світі станом на ранок 17 квітня / Скриншот з порталу IQAir
Фахівці закликають киян:
- обмежити перебування на відкритому повітрі;
- тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
- ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
- проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
- збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих, зокрема рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
В КМДА також радять у разі появи задишки, кашлю або безсоння звернутися до лікаря.
Зверніть увагу! Жителі столиці повідомляють про задимленість, сильний запах горілого і забруднення повітря у всіх районах Києва. Про таку ж ситуацію повідомляють і на під’їздах до столиці зі сторони Пирятина.
Що відомо про поновлення пожежі в Чорнобильській зоні 16 квітня
- Про поновлення пожеж у Чорнобильській зоні повідомив голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.
- У ДСНС повідомили, що через потужний вітер виникли три місця займання. Втім вони не є масштабними і не становлять особливої загрози.
- Згодом там наголосили, що пожежу, що спалахнула біля села Корогод, вдалось загасити. Проте ситуація залишається загрозливою, адже сильний вітер роздмухує тління.
- У ДСНС також запевняють, що загрози для критичних об’єктів, зокрема “Укриття”, “Вектора”, немає.
- Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявляє, що ситуація з гасінням осередків займання в зоні відчуження Чорнобильської АЕС контрольована, проте через сильний вітер неможливо застосовувати в ліквідації пожежі авіацію.