Авторські статтіЗдоров'я

Причини оніміння м’язів

Незручна поза під час сну або при роботі за комп’ютером – і ось вже важко встати, так як заніміла нога або рука. Як правило, в цих випадках досить змінити положення або розтерти болю кінцівку і чутливість відновиться.

Коли ж оніміння не проходити протягом декількох хвилин, періодично з’являється без видимих на ті причин або присутній постійно, бажано перевіритися.

Причина № 1. Остеохондроз

Оніміння, поколювання в руках і ногах – часто це симптоми остеохондрозу, при якому дегенеративні зміни хрящів, дисків і зв’язок хребта призводять до подразнення нервів і спазмів судин. Головний біль, запаморочення, біль у шиї, руках, іноді оніміння мови і рук бувають при шийному остеохондрозі. Оніміння в ногах, зниження чутливості у визначеному місці ноги може бути викликано як поперековим остеохондрозом, так і грижею міжхребцевих дисків, що придушує корінці нервів.

Що робити?

Необхідно звернути до невролога. Комплексне лікування включає медикаментозну терапію, лікувальну фізкультуру, фізіотерапію, масаж, рефлексотерапію. У складних випадках (наприклад, міжхребцева грижа) можлива операція.

Причина № 2. Синдром зап’ястного каналу

До розвитку цього захворювання призводить здавлення серединного нерва між кістками і сухожиллями м язів зап’ястя. Спочатку вранці починають німіти пальці однієї руки, як правило, домінуючою. Потім додаються нічна втрата чутливості у всіх пальцях, крім мізинця, а також біль, поколювання або печіння. Іноді неприємні відчуття поширюються на всю долоню, до зап’ястя або ліктя. Згодом може виявитися зниження чутливості пальців аж до повної втрати відчуттів від легкого дотику або булавочного уколу.

Що робити?

Проконсультуватися з неврологом, який може направити на електронейроміографію – метод виявлення порушень провідності нервових імпульсів по м’язам. В залежності від ступеня ураження нерва призначається або медикаментозне лікування або хірургічне. Намагайтеся берегти уражений суглоб, уникати монотонних рухів, вібрації, незручних положень кисті. На початкових стадіях захворювання дуже допомагає носіння спеціального бандажа.

Причина № 3. Діабетична нейропатія

Поколювання, оніміння, печіння або біль у будь-якій частині тіла, особливо в ногах і руках, зниження чутливості – всі ці неприємні відчуття через ураження нервів, провиною чому є цукровий діабет. При високому рівні цукру в крові уражаються кровоносні судини, що призводить до порушення живлення і, як наслідок, функції нервових волокон. Характерна ознака цього захворювання – порушення больової чутливості у вигляді «гольфів», «рукавичок». Часто знижується сила в кінцівках.

Що робити?

Записатися на прийом до ендокринолога та невролога. Лікар може призначити судинну терапію, зменшує оніміння, а також вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12, мільгамма), які покращують передачу імпульсів по нервових волокнах і знижують токсичний ефект цукру (цукру крові).

Причина № 4. Синдром Рейно

В основі захворювання лежить генетична схильність, яка в результаті частого і тривалого переохолодження рук і ніг, хронічної травматизації пальців, ендокринних порушень, ревматичних захворювань (системна склеродермія, червоний вовчак, ревматоїдний артрит) приводити до приступів оніміння від декількох хвилин до декількох годин. Напад починається з оніміння, відчуття поколювання в пальцях, пальці рук і ніг холонуть, поступово починає змінюватися колір шкіри. Спочатку шкіра біліє, пізніше синіє, після нападу червоніє. Завжди бувають симетричні зміни кольору шкіри на обох кінцівках, що говорити про ангиотрофоневрозі дрібних кінцевих артерій і артеріол кінцівок.

Що робити?

При перших симптомах звернути до невролога або дерматолога. Для уточнення характеру ураження проводяться лабораторні дослідження крові, сечі, імунодіагностика, рентгенологічне дослідження кісток і суглобів, УЗД внутрішніх органів. Після додаткового обстеження потрібно проводити лікування основного захворювання у лікарів-фахівців: у дерматолога – при склеродермії, у ревматолога – при ревматичних захворюваннях. Для запобігання нападів не забувайте тримати руки в теплі, не мийте посуд холодною водою, взимку носити теплі рукавиці і шкарпетки.

Причина № 5. Варикозне розширення вен

Ноги болять, швидко втомлюються, німіють, годиною з’являється поколювання і мурашки, відчувається тяжкість – всі ці симптоми зустрічаються при захворюваннях кровоносних судин ніг. А саме – варикозної хвороби, яка характеризується розширенням вен, уповільненням кровотоку та порушенням мікроциркуляції крові в тканинах.

Що робити?

Слід звернути до флеболога, зробити сканування судин нижніх кінцівок, здати кров на показники згортання (коагулограма). Можливо, лікар підбере компресійний трикотаж (панчохи або шкарпетки), який потрібно буде носити протягом дня.

Причина № 6. Облітеруючий ендартеріїт

Оніміння та охолодження ніг викликане ураженням артерій нижніх кінцівок. Звуження судин призводить до порушення кровообігу. Якщо захворювання не лікувати, то згодом можливий розвиток гангрени (омертвіння тканин) нижніх кінцівок (пальців стопи).

Що робити?

Звернути до хірурга, який призначить необхідну терапію, а також може направити на дослідження судин – ультразвукову доплерографію або артеріальну ангіографію.

Причина № 7. Оперізуючий лишай

Проявляється сильним пекучим болем, на шкірі з’єднання являється висип у вигляді невеликих бульбашок з рідиною (нагадує висип при вітряній віспі), онімінням в зоні висипання герпетичних пухирців. На початку захворювання може підвищуватися температура, виникають оніміння і втрата чутливості шкіри в області висипання. У деяких випадках можуть з’єднання явитися слабкість та зниження апетиту.

Що робити?

Звернути до невролога, який призначить лікування противірусними препаратами, вітамінами групи В, анальгетиками.

Причина № 9. Мігренозна аура

Оніміння обличчя розвивається за кілька хвилин до нападу сильного головного болю, переважно в одній половині голови, що супроводжується нудотою і появою яскравих крапок перед очима. Ці симптоми – провісники нападу мігрені.

Що робити?

Діагностика мігрені проводитися неврологом, який призначить необхідну терапію

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

8 + ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.