«Центри контролю та профілактики захворювань — це ключові інституції в системі громадського здоров’я. До вас має бути довіра як з боку органів місцевої влади, так і від місцевого населення. Звичайно, в умовах воєнного стану викликів для роботи ЦКПХ стало більше, проте ви маєте зосереджуватись на основних речах для ефективного епідемічного контролю. Розвивайте свої Центри з урахуванням першочергових потреб: вирішуйте, чи варто покращувати інфраструктурні спроможності, чи закупляти пересувні лабораторії, поліпшувати транспорту базу. На вас зараз дійсно велика відповідальність», — наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Разом з тим, Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров’я будуть всіляко сприяти розвитку спроможностей ЦКПХ. Міністр також наголосив, що у час війни роль Центрів контролю та профілактики захворювань особливо важлива, адже йдеться про контроль над інфекційними захворюваннями для яких бойові дії — сприятливе середовище.
Нагадаємо: У МОЗ повідомили, як отримати лікарняний під час війни
«Призначення керівників ЦКПХ — це черговий крок до ефективної побудови системи протиепідемічного захисту в нашій країні, потреба у якій стає з кожним роком ще більш актуальною. Ваша робота має бути спрямована на забезпечення епідемічного добробуту наших громадян», — додав Віктор Ляшко.
У результаті конкурсів керівників отримали Центри контролю та профілактики захворювань у Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій, Херсонській, Донецькій, Сумській, Чернігівській, Львівській та Закарпатській областях.
Нагадаємо, першу частину керівників Центрів контролю та профілактики хвороб призначили у січні. Тоді 12 регіонів отримали в одній особі керівників Центрів та головних державних санітарних лікарів областей.