Духовне

Десять причин, чому варто навчатися в католицькій школі. Відео

Нещодавно перша католицька школа в Україні НВК “Школа-гімназія Шептицьких”, святкувала своє 25-річчя. Пропонуємо вашій увазі десять цитат, які переконують в тому, чому дітям варто навчатися в католицькій школі, висловлені в студії Живого ТБ отцем салезіанином Олегом Ладнюком, директором гімназії

 Навчання виглядає так: на початку дня ми завжди молимося, а кожен клас має  окремий день для  Служби Божої, потім розпочинаються уроки.

–  Це єдина школа, принаймні у Львові, яка не ставить завдання виховати дитину, що все знає, а в ній виховують особистість. Це полягає не тільки в здобутті знань, а в мудрості.

–  Мудрість виховується в тому сімейному кліматі, що панує між учнями й вчителями, а ще також завдяки участі в соціальних проектах. Наприклад, відвідини будинку престарілих та інтернатів, збирання допомоги в зону АТО, прийняття дітей із зони АТО, проекти із школами закордоном… Усі ці ініціативи формують з дитини особистість, яка відчуває свою відповідальність за вчинки.

–  Більшість шкіл виховує дітей в репресивній системі, мовляв, ти помилився і маєш за це відповідати. А в нас кожен вихователь враховує помилки у вихованні учнів. Коли дитина зробила щось погане чи отримала низький бал, то критикують не тільки дитину, а й вихователя (чому не вдалося з дитиною зробити щось добре).

–   Ми беремо на навчання всіх дітей, які приймають  наші правила. Це своєрідна місія, нова Євангелізація… Часто так буває, що вчаться діти із невіруючих сімей Проте з часом ця дитина в нашій школі вчиться молитися і бачить що це дає їй спокій…Така дитина потім батьків тягне до церкви. Є приклади з минулих років, коли дитина провела батьків до церкви.

–  Католицька освіта – це й позашкільне життя. Наприклад, наші учні два рази на рік беруть участь у реколекціях поза межами школи.

–  Католицька школа – це постійна формація викладачів. Наші викладачі збираються разом, бодай два рази на рік, і обговорюють проблеми, що існують.

– У католицькій школі немає ієрархії, на кшталт директора, завуча, викладачі. У нас є сім’я, яка разом шукає вирішення проблеми.

–  Католицька школа – це співпраця із батьками у справі виховання дітей. Тому ми, щонайменше, двічі на рік зустрічаємося із батьками на днях духовної віднови, коли поза стінами школи з ними розважаємо над духовним, молимося разом.

– Католицька освіта – це трикутник (адміністрація – батьки), в центрі якого діти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України