Економіка

Держмитслужба: На митниці змінилися умови контролю та оформлення вантажів

В Україні змінилися умови митного контролю та оформлення імпортних та експортних вантажів.

Про це інформує Державна митна служба.

Зазначено, що Держмитслужба обговорила з бізнесом готовність до змін у митному оформленні товарів, які набирають чинності 7 листопада 2023 року.

“У зв’язку зі змінами у митному законодавстві, головним питанням на порядку денному став рівень готовності митних органів та бізнесу до роботи в нових умовах. Представники Держмитслужби надали детальні роз’яснення щодо пред’явлення товарів митному органу”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, щодо найпоширенішого запитання від бізнесу про огляд вантажних транспортних засобів: митницею не буде застосовано огляд 100% транспортних засобів.

Натомість залишається ризикоорієнтований підхід. При цьому кількість та моторика спрацювання профілів ризиків не збільшиться, відтак і кількість оглядів не зросте.

Також підкреслено, що митниці отримали необхідну кількість пломб, змінили графіки роботи терміналів, щоб мати змогу вчасно оформлювати товари, та вжили ряд інших заходів, необхідних для сталого функціонування митниці і законного сприяння бізнесу.

“Для вирішення можливих проблемних питань під час перехідного періоду будуть оприлюднені контакти посадових осіб митних органів. Також на доступних ресурсах буде поширена інформація про перелік місць прибуття”, – зазначили в Держмитслужбі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України