Війна РФ проти України

Державні випробування 300-мм керованих ракет «Вільха-М» заплановані на осінь цього року

Про державні випробування ракет «Вільха-М», які заплановані на осінь 2021 року розповів виданню «Апостроф» віцепрем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. Він сподівається, що вона (ракета) теж буде постачатись на озброєння українського війська.

Також, за словами віцепрем’єр — міністра, відбувається придбання керованих ракет вітчизняного виробництва «Вільха» для українських 300-мм РСЗВ «Смерч».

«Вільха-М» – це високоточний 300-мм реактивний боєприпас з максимальною дальністю близько 110 – 120 км.

Державні випробування ракетної системи «Вільха-М» заплановано розпочати до кінця осені

Фото: ДК “Укроборонпром”

Модернізована система залпового вогню «Вільха-М» з коригованими ракетами калібром 300 мм Р624М призначена для ураження на дальніх відстанях броньованої, легкоброньованої та неброньованої техніки, живої сили противника, руйнування командних пунктів, вузлів зв’язку, об’єктів військово-промислової структури, наземних споруд складського та іншого призначення.

Передбачається розробка декількох версій корегованих ракет «Вільха-М», що окрім збільшеної дальності матимуть різні за вагою бойові частини.

Власне зараз виріб Р-624М «Вільха-М» має бойову частину вагою у 170 кг та дальність у 123 км, зараз йде робота над збільшенням дальності до 140 км шляхом використання нового виду палива.

Нова версія виробу – Р-224М1 «Вільха-М1» з бойовою частиною у 170 кг на старому паливі зможе знищувати цілі на максимальній відстані у 140 км, а при використанні нового палива – до 154 км.

Державні випробування ракетної системи «Вільха-М» заплановано розпочати до кінця осені

Стрільби «Вільха-М» на Державному випробувальному полігоні «Алібей» 25 квітня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Для цієї модифікації передбачено використання бойової частини вагою 236 кг, відповідно дальність складатиме 108 км та 121 км на новому типу палива.

Р-224М2 «Вільха-М2» зможе досягати дальності у 141 км та 202 км з новим видом палива, при збережені бойової частини вагою 170 кг.

Державні випробування ракетної системи «Вільха-М» заплановано розпочати до кінця осені

Попередня версія корегованого снаряда «Вільха» вже завершила державні випробування та перебуває на озброєння підрозділів Збройних Сил України. Її серійне виробництво було розпочато наприкінці 2018-го року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України