Економіка

Державне енергетичне підприємство ЕКУ заощадило понад 1 млрд грн за рахунок ефективної роботи

Державні підприємства України станом на серпень 2024 року заощадили понад 1 млрд грн за рахунок ефективної роботи балансуючої групи АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ).

Про це повідомили у прес-службі компанії.

Державна балансуюча група ЕКУ є найбільшою в Україні за обсягом операцій. До її складу входить провідний виробник електроенергії країни – оператор атомних електростанцій НАЕК «Енергоатом», провідні виробники зеленої електроенергії (ВЕС, СЕС, біоенергетика), а також великі підприємства – лідери в ключових галузях економіки.

В умовах війни економіка України працює в режимі постійного стресу. І це створює суттєві ризики та втрати для компаній під час планування виробництва чи споживання електроенергії. Державна балансуюча група забезпечує для стратегічних підприємств країни додатковий ринковий інструмент для зниження цих ризиків.

«Серед учасників нашої балансуючої групи велика кількість державних підприємств. Раніше вони несли значні витрати через небаланси електроенергії. Приєднання до балансуючої групи ЕКУ суттєво зменшило ці витрати. Сумарний ефект для державного сектору від початку роботи балансуючої групи вже перевищив 1 млрд грн», – зазначив Віталій Бутенко, генеральний директор ЕКУ.

Довідка

АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) – національна енерготрейдингова компанія, яка пропонує комплексні рішення з купівлі, продажу і управління енергоресурсами. ЕКУ входить до ТОП-5 трейдерів України за обсягами продажу електроенергії, лідерів з транскордонної торгівлі енергоресурсами та торгівлі зеленою електроенергією. Клієнти компанії генерують 10% ВВП України. 100% ЕКУ належить державі, управління компанією здійснює Фонд державного майна України.

В листопаді 2022 року ЕКУ створив першу державну балансуючу групу учасників ринку електроенергії. Участь в балансуючій групі ЕКУ дає змогу виробникам електроенергії і промисловим споживачам оптимізовувати небаланси, що виникають у підприємств через неможливість на 100% точно прогнозувати споживання чи виробництво електроенергії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України