Понад сотня смертей показують, яким високим може бути людський лет. Натомість орда януковичів свідчить, як низько може падати людина. Але поміж тим найвищим летом і найнижчим падінням є прошарок людей, серед яких чимало фарисейства, лицемірства і підступництва. Це, власне, те, що нам треба обійти в політиці, будуючи нову українську державу, бо держава держиться передусім на високих ідеях. Зуміємо захистити високі ідеї – захистимо все, що похідне від них. Про це 23 лютого 2014 року заявила, виступаючи на Майдані Незалежности у Києві, свободівка Ірина Фаріон.
Націоналістка наголосила, що за 90 днів суспільство пройшло столітній цикл, тому “такими чорними є наші вулиці і не лише в Києві. Але світлими є наші душі”.
“Стус казав: “Ярій душе, ярій, а не лютуй”, хоч яріти – означає світитися ясним вогнем. Яріти – означає лютувати до зла. Це, власне, те, що ми показали у найвищому леті і найвищій кульмінації нашої боротьби. Ми увійшли з вами у 2014 рік, як у рік купелі, у рік 200-літнього ювілею Тараса Шевченка. Чи не здається вам, що найкращим даром для Шевченка буде наше подальше змагання? Чи не здається, що саме тепер ми справджуємо, хоч такою дорогою ціною його заповіти?” – звернулася Ірина Фаріон до громади на Майдані.
Відомий мовознавець повідомила, що сьогодні у парламенті було скасовано так званий мовний закон Ківалова-Калєснічєнка. “За” проголосувало 232 депутати.
“Це було найскладніше з усіх питань за ці дні, відколи ми голосуємо постанову за постановою, закон за законом. Найважче давалося це голосування, і тому воно і є фундаментальне. І якщо хтось каже, що це вторинні речі, мовляв це зараз не на часі, то битва за це питання в парламенті ще раз підтвердила, що битва за духовні цінності – найнебезпечніша і найуспішніша. Власне, тоді, коли ми відвоюємо духовні цінності: релігійні, мовні, історичні, – тоді будемо мати блага, яких прагнемо, а не навпаки.
Мені здається, що ми платимо нині таку високу цін тому, що тривалий час споживацькі цінності ставили вище за духовні. Яке це щастя, що з нами на Майдані є святі отці. Яке це щастя, що тут кожен день розпочинався з молитви. Адже це і є абсолютна сутність кожної людини – рухатися дорогою до Господа”, – зазначила Ірина Фаріон.
Окрім того, націоналістка зазначила, що позірне багатство Януковича свідчить про його нікчемність та бідність.
“Ми бачимо, серед яких розкошів жило це нещастя на прізвище Янукович, який він насправді бідний і нікчемний на тлі цього позірного багатства. Свого часу Римська імперія розпалася тому, що за культ мала матеріяльну розкіш. Напевно, останні події в країні мають стати для нас струсом у сенсі переоцінки цінностей у сенсі вміння захистити духовні пріоритети нації. Латвія, Литва, Естонія зуміли захистити вчасно свою мову, хоч їм це було робити набагато складніше, ніж нам, бо в Ризі було 60% чужинців. Вони побороли це чужинство, тому і стали великим народом та інтегрувалися у спільноту, яка вміє любити себе і шанувати чужого.
Ми увійшли у рік Тараса Шевченка, і маємо пам’ятати його основні імперативи. А його основні імперативи – це не тільки вражою злою кров’ю волю окропіте, бо ми це вже зробили, хоч дуже цієї крови не хотіли! Вони хочуть нашої крови, смерти, каліцтва, внутрішнього сум’яття, але нашу землю ми маємо славити нашим життям, нашою працею, горінням, змаганням зі злом і нашою любов’ю.
Ще один із Шевченкових імперативів – я нічого не хочу, тільки, щоби люди свого не цуралися. Понад сотня смертей свідчать, яким високим може бути людський лет. Натомість орда януковичів показала, як низько може падати людина. Але поміж тим найвищим летом і найнижчим падінням є прошарок людей, серед яких чимало фарисейства, лицемірства і підступництва. Це, власне, те, що нам треба обійти в політиці, будуючи нову українську державу, бо держава держиться передусім на високих ідеях. Зуміємо захистити високі ідеї –захистимо все, що похідне від них. Натомість ті, які не живуть ідеями, живуть технологіями. Янукович втримався на таких технологіях всього 4 роки! Наше ж завдання – вберегти високу українську національну ідею від всілякого бруду, який зараз на неї виливають. Тому – сили нам усім, віри, натхнення і усвідомлення того, що наша хода триває і не маємо зійти з наших майданів! Бо виграно лише першу битву, а попереду – битви наступні”, – заявила Ірина Фаріон.