Право

Держаудитслужба посилила контроль за закупівлями в системі Prozorro

Протягом червня у системі Prozzoro запроваджено 14 нових індикаторів ризиків, які автоматично виявляють закупівлі, що мають ознаки можливих порушень («red flags»).

Про це повідомила голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

“У системі Prozorro проводиться велика кількість закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. В умовах російської агресії ці обсяги зросли багаторазово, адже Україна посиленими темпами відновлює зруйновані об’єкти та дбає про захист країни”, – наголосила голова Держаудитслужби.

За її словами, моніторинг закупівель – це один з найефективніших інструментів щодо упередження порушень, недопущення зловживань та корупційних проявів та є єдиним контрольним заходом, який працює превентивно.

“Тому постійне удосконалення процесу моніторингу та швидка ідентифікація найбільш ризикових закупівель замовників для Держаудитслужби є пріоритетом”, – зазначила Басалаєва.

Голова Держаудитслужби нагадала, що Стратегією реформування системи публічних закупівель, затвердженої на період до 2026 року, передбачено значне розширення машиночитаних даних в Prozorro, оцифрування тендерної документації та запровадження е-контрактингу. Нововведення дозволить збільшити виявлення кількості «red flags» на всіх стадіях закупівлі.

Вона підкреслила, що аудитори постійно наполягали на таких змінах, щоб сумнівні та підозрілі закупівлі виявлялися ще на початкових стадіях, на що завжди зважали міжнародні партнери України.

“Оновлення індикаторів ризиків дозволяє це робити в автоматичному режимі”, – наголосила голова Держаудитслужби.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України