ЄС|NATO

Дерусифікація по-болгарськи: у Софії зносять пам’ятник “асвободителям”. Фото

З 12 грудня у столиці Болгарії Софії проводиться демонтаж пам’ятника радянській армії. У місцевих соціальних мережах захід назвали СВО – Спеціальна відновлювальна операція, повідомляє болгарський портал Novini.bg.

Перед початком робіт перед пам’ятником відбувався мітинг місцевих проросійських політичних сил. Активісти партії БСП піднялася на ноги пам’ятника із закликами до припинення демонтажу, але безуспішно. Мітинг досить швидко скінчився.

 Деруссификация по-болгарски: в Софии сносят памятник "асвабадителям". ФОТО

 Деруссификация по-болгарски: в Софии сносят памятник "асвабадителям". ФОТО

Після цього перед пам’ятником було посилено присутність поліції. За демонтажем стежили прихильники ідеї перенесення пам’ятника, які аплодували зняття перших елементів.

Місцева влада зазначає, що демонтаж не має під собою політичних сенсів, а є виключно необхідністю, яка викликана питаннями безпеки.

“За 70 років цю пам’ятку жодного разу не реставрували. Ми замовили дослідження, і результати показали, що внаслідок погоди з’явилися серйозні тріщини”, – заявила губернатор округу Софії В’яра Тодева, пояснюючи необхідність демонтажу.

Експертний висновок підготував скульптор Марін Марков. За його словами, були серйозні тріщини, які подекуди сягають 4-5 см.

“Коли його встановили, у ноги фігур залили бетон. З роками туди проникла волога і крига зруйнувала метал”, – сказав експерт.

Очікувалося, що після демонтажу пам’ятник віддадуть до Музею соціалістичного мистецтва, проте у самому музеї заявили, що можливості зберігати пам’ятник такого розміру вони не мають. Також невідомо скільки часу знадобиться на повний демонтаж конструкції, але зазначалося, що монумент планується розділити на фрагменти вагою не більше чотирьох тонн кожен.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України