Право

Держприкордонслужба не відхрещувалася від українських туристів у Єгипті

У засобах масової інформації шириться повідомлення, що прикордонне відомство відхрестилося від українських туристів у Єгипті.

Таке припущення розповсюджується за результатами брифінгу, посилаючись на слова першого заступника Голови Держприкордонслужби Володимира Нікіфоренка.

Відмічаємо, що питання спікеру було озвучене так: «По Єгипту. Коли повернуться громадяни?». Жодних інших деталей озвучено не було.

Саме тому відповідь прозвучала, що громадяни мають планувати самостійно своє повернення з відпочинку, в тому числі з Єгипту. Також було озвучено, що перевізникам повідомлено про припинення авіасполучення.

Окремо на брифінгу Володимир Нікіфоренко зазначав, що відомство очікує на всіх наших громадян, які будь-яким напрямком повертатимуться додому, і готові у будь-який час доби пропустити їх через діючі пункти пропуску.

Зважаючи на зазначене, додамо, що перший заступник Голови ДПСУ і відомство загалом жодним чином не відхрещується від громадян України за кордоном. Всі аеропорти працюватимуть на прийом наших громадян. При цьому наголошуємо, що ДПСУ не регулює авіасполучення.

Також малося на увазі, що до вступу в силу припинення регулярного авіасполучення, відповідно до розпорядження КМУ з 00.00 17.03.2020 року, наші громадяни за кордоном на відпочинку мають для себе самі зрозуміти, як вони можуть раніше повернутися в Україну. Ці питання зокрема вирішити з туроператорами, які мають право чітко пояснити чи зможуть вони раніше вивезти українців з відпочинку.

Крім того, неодноразово наголошувалося, що саме робити українцям, які перебувають за кордоном у відпустці, короткостроковому відрядженні або з іншою метою, яка передбачає повернення додому найближчі 2 тижні. І в першу чергу – знайти спосіб повернутися в Україну до 0:00 у ніч з 16 на 17 березня. Якщо не вдається цього зробити, зареєструватися в системі ДРУГ Міністерства закордонних справ, в якій люди можуть повідомити МЗС та всі закордонні дипломатичні установи про своє перебування у певній країні. У подальшому – в разі термінової необхідності – списки для повернення громадян України додому у період обмежень будуть формуватися, зокрема, з використанням даних цієї системи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України