Авторські статтіДіаспора

Депутати Чеського парламенту хочуть вивчити вплив Росії і Китаю на Чехію

Частина депутатів чеського парламенту виступає за створення комісії, яка буде займатися розслідуванням впливу на Чехію «авторитарних держав».

Повна назва комісії: Слідча комісія парламенту Чехії за оцінкою впливу авторитарних режимів на внутрішні справи чеської політичної системи. Головним ініціатором її створення виступила депутат від ТОП 09 Хелена Лангшадлова (фото). Підпис під відповідним проханням поставили депутати від ТОП 09, партії ANO, Піратської партії, Громадянської демократичної партії, Соціал-демократичної партії, Християнсько-демократичної партії, партії STAN.

Лангшадлова і її однодумці нагадують про щорічних звітах Служби безпеки Чехії (BIS). У них стверджується, що активніше інших у Чехії працюють спецслужб Росії і Китаю.

«Ми хочемо не просто оцінити ситуацію, але й зробити конкретні пропозиції. Наприклад, можна рекомендувати уряду і депутатам переглянути відповідальність за шпигунство, прописану в Кримінальному кодексі. Наше бажання розібратися в цьому питанні викликано, в тому числі, звітами Служби безпеки за 2015 і 2016 роки», — сказала Гелена Лангшадлова.

Вона додала, що комісія також дасть оцінку «відстоювання інтересів авторитарних режимів президентом Чехії».

«Не залишаться без уваги і зв’язку авторитарних країн з чеськими політичними партіями, пропагандистськими кампаніями, бізнесом», — пообіцяла депутат.

Не виключено, що комісію очолить сама Хелена Лангшадлова.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України