Режим Януковича перетворив правоохоронні органи в антинародну структуру, яка має обслуговувати інтереси влади. Міліціянти нині є звичайнісінькими рабами, які служать правлячій верхівці.
У разі ж відмови виконувати злочинні накази правоохоронці прирікають себе стати довічними боржниками держави. На цьому наголосили народні депутати фракції ВО “Свобода” 8 жовтня 2013 року під час обговорення у Верховній Раді України законопроєкту № 2050а “Про внесення зміни до статті 18 Закону України “Про міліцію” (щодо вдосконалення системи кадрового забезпечення органів внутрішніх справ).
Зауважимо, що документ передбачає зобов’язати курсантів ВНЗ МВС України, а також осіб начальницького складу, звільнених зі служби протягом трьох років після закінчення ВНЗ, зокрема, в разі звільнення їх зі служби з будь-яких инших підстав, крім звільнення за станом здоров’я, який перешкоджає проходженню служби, відшкодувати МВС витрати, пов’язані з їхнім утриманням у виші. Ця сума фактично складає близько ста тисяч гривень.
Коментуючи ідею ухвалення відповідної законодавчої ініціятиви, свободівець Андрій Іллєнко наголосив, що 100 тисяч гривень – це не підйомна сума для більшости пересічних українців, а особливо хлопців із простих родин, які йдуть у міліцію. У реальності ж ці хлопці попросту стають рабами, які будуть змушені робити все, що накаже влада: “Йому сказали: “Йди бий людей!”, і він буде змушений це робити. Йому сказали: “Іди блокуй Київраду і не пускай туди нікого, аби там відбулося нелегітимне засідання!”, і він це робитиме. Міліціянт не має вибору, бо якщо відмовиться виконувати злочинні накази, то його не просто звільнять – його змусять платити державі 100 тисяч гривень”.
Під час розгляду законопроєкту Андрій Іллєнко також зазначив, що головна проблема правоохоронних органів полягає в тому, що “міліцію перетворили в політичну “охранку” й антинародний орган, який тільки те й робить, що збирає “чорні” гроші з нелегального бізнесу і веде політичні переслідування”.
“Українському парламенту пора нарешті сказати: “Досить терпіти знущання з боку правоохоронних органів!” Адже дії міліції просто перейшли всі межі, – зауважив парламентар. – Хочу нагадати про події в Гостинному дворі, коли працівники міліції били народних депутатів, били простих людей. Одного з депутатів взагалі затримали та кілька годин протримали в автозаку. Не варто також забувати події біля Київради 19 серпня, 2 жовтня. Вони показали, що нині саме “Беркут” вирішує, кого впускати в Київраду, а кого – ні. Якщо ми не змусимо міліцію виконувати закон, то немає чого дивуватися, що в державі панує диктатура, а мандат народного депутата нічого не вартий”.
Також із цієї теми виступив парламентар від “Свободи” Едуард Леонов. “Я щойно повернувся із засідання Шевченківського районного суду щодо свободівців. Міліція звинувачує наших хлопців у тому, що вони нібито вчинили безлад на Головпоштамті, коли КМДА скликала своїх адептів Сандея Аделаджи і влаштувала там масове побоїще. Я та инші народні депутати тоді постраждали, а хлопці, які захищали людей від сектантів, зараз проходять по кримінальних справах як обвинувачені, буцімто вони вчиняли масовий безлад. До того ж, під час вказаних подій були присутні представники міліції, яких били разом із нами, але вони мовчать, бо обслуговують режим. Вони бояться за своє майбутнє, за своє місце”, – наголосив націоналіст.
Стосовно ж змісту законопроєкту, який обговорювали в парламенті, Едуард Леонов зазначив, що всі молоді хлопці, яких готують до служби в міліції, вже наперед знають, що мусять стати слугами режиму, адже не мають коштів на оплату навчання.
“Починаючи з курсантського середовища молодий майбутній міліціянт вже думає про те, що його найближчим часом можуть звільнити з роботи, бо він відмовився виконувати наказ біля КМДА чи иншої адміністрації. А якщо його виженуть із роботи, то він буде змушений виплачувати багатотисячний борг державі за навчання. Так, ще зі студентської лави людина перетворюється на раба системи, – зауважив депутат. – Ми сьогодні повинні думати про те, як нарешті повернути державі правоохоронні органи. Немає в Україні правоохоронних органів – є органи, які обслуговують злочинний режим. Міліціянти роблять все, щоби зубожілий народ, який виходить на мітинги чи протести, наражався на “космонавтів”, які стоять у бронежилетах та шоломах, яким все одно, що робити: чи кидати димові шашки, чи вчиняти инші злочини. Тому вони лишаються непокараними”.
Водночас народний депутат-свободівець Юрій Михальчишин наголосив, що вже сама назва законопроєкту є дещо претензійною – “Про вдосконалення системи кадрового забезпечення правоохоронних органів”. За словами парламентаря, зараз ніхто з присутніх навіть не думав “над тим, а чи справді в Україні нині існують правоохоронні органи? Чи, можливо, в державі існує система, яка заслуговує на означення “правопохоронних” органів, бо вони хоронять будь-які уявлення про закон, справедливість, правопорядок, офіцерську честь, гідність і здоровий глузд?”
“Ситуація справді парадоксальна. Коли дільничні інспектори, оперативні працівники карного розшуку, які мають справу з реальною злочинністю і працюють “у полі”, животіють на жалюгідну зарплату – десятки мільйонів гривень державних коштів влада спрямовує на фінансування політичної жандармерії. Йдеться про спецпідрозділ “Беркут” і так звані “котячі” спецзагони: “Барс”, “Ягуар”, “Гепард” тощо. Їхня основна функція – політична розправа, приборкування футбольних вболівальників, залякування українських протестувальників, “кришування” організованої злочинности.
Насправді нині в системі органів внутрішніх справ кожен спецпідрозділ по суті перетворюють або в особисту гвардію політичного режиму, або просто на “дах” для того чи иншого виду злочинного бізнесу. Вже не секрет, що управління боротьби з незаконним обігом наркотиків саме цей обіг і контролює. Управління ж боротьби з організованою злочинністю насправді організовує злочинність і робить її потужною силою. Ба більше, нині так складається ситуація, що правоохоронні органи стають неорганізованим злочинним угрупуванням, бо справжня злочинність організована значно краще і має своє лобі у правоохоронних органах, в судах, прокуратурі, приватизовуючи кожну гілку правоохоронної системи. А це призводить до того, що українці довіряють нині цим органам найменше з усіх інститутів виконавчої влади”, – заявив Юрій Михальчишин.
Націоналіст також нагадав і про події 18 травня у Києві, коли на мирних учасників акції “Вставай, Україно!” кинули “спортсменів”-провокаторів і одиницю військової техніки. Юрій Михальчишин тоді особисто здав у головне управління внутрішніх справ Києва одного із так званих “спортсменів”. Проте відповідь правоохоронців з приводу заходів, вжитих до нападника, щонайменше здивувала – зловмисника притягли лише до адміністративної (!) відповідальности.
Своєю чергою, народний депутат-свободівець Ігор Швайка заявив: “Обговорюючи цей законопроєкт, ми мусимо вказати на небезпечний момент. Йдеться про фінансування Міністерства внутрішніх справ. Рівень фінансування міліції нам чітко декларує: Україна крок за кроком перетворюється на поліційну державу. Вчора з ініціятиви депутата-свободівця Юрка Сиротюка в парламентському комітеті з питань національної безпеки та оборони відбувся круглий стіл. Практично всі військові, присутні на обговорені, погодилися, що в країні не надається достатня кількість коштів для функціювання та розвитку Збройних сил України. Але що ми бачимо натомість? Ми бачимо, як у Харкові відбуваються навчання з розгону демонстрантів, як держава закуповує водомети для цих самих цілей. Ми бачимо, як заганяють у рабство молодих офіцерів, правоохоронців. Їх ставлять перед вибором: або виконувати злочинні розпорядження влади, або відшкодувати державі вартість навчання в разі відмови виконувати накази”.
“Наша позиція є чіткою і зрозумілою кожному громадянинові. Підкреслюю: саме громадянинові, а не рабові системи, що існує. Гроші, які сьогодні йдуть на фінансування так званих “правоохоронців”, має бути спрямовано на фінансування Збройних сил України, а не на побудову поліційної держави. На закінчення нагадаю одну сентенцію: “Той, хто не годує свою армію, годуватиме чужу”. А той, хто будує поліційну державу для контролю над своїм народом, отримає гідну реакцію нації”, – підсумував Ігор Швайка.
Попри безапеляційні аргументи свободівців, провладна більшість назбирала 236 голосів депутатів, які підтримали ухвалення документа. Таким чином, влада фактично повністю перетворила молодих міліціянтів у рабів системи, аби використовувати їх для посилення режиму диктатури в Україні.
Юрій Сиротюк.