Політика

Депутатка від «Слуги народу» Ірина Верещук засумнівалися у необхідності вступу до NATO

Фото: сторінка Ірина Верещук в Facebook

NATO не чекає Україну в своїх лавах, а Росія не дозволить увійти до Альянсу

Про це заявила член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп фракції «Слуга народу» Ірина Верещук, передає «112».

«Нас не чекають у НАТО. Швидше, Грузію візьмуть. І я була дуже здивована, тому що у 2008 році Грузія та Україна мали однакову можливість отримати ПДЧ (план дій щодо членства). Ми жертви агресії, і сьогодні серйозно стоїть питання про включення Грузії до НАТО, а про Україну взагалі питання не стоїть», – сказала Верещук.

За її словами, в України є бажання стати членом НАТО, однак її не приймають.

«Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в закриті двері і втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають», – говорить нардеп.

Верещук додала, що Україна рухається до переходу на стандарти НАТО, однак політична частина інтеграції поки під питанням. Нардеп вважає, що Росія має вплив на західних партнерів і може заблокувати спроби вступити до Альянсу.

«Я далека від думки, що РФ хоча б коли-небудь нам «дозволить», якщо таке слово можна застосувати до суверенної незалежної держави, вступити в НАТО. Має змінитися парадигма. Має змінитися, напевно, саме НАТО, щоб дозволити вступити Україні, незважаючи на думку Росії», – заявила вона.

В якості прикладу, нардеп навела Фінляндію, яка не фіксує зближення з НАТО на законодавчому рівні, щоб уникнути напруженості з РФ.

Останнім часом в інформаційному просторі України з’являються провокативні новини від представників нової влади в лиці партії “Слуга народу”. Влада чекає, як відреагує суспільство – наскільки є можливість зробити рухи в сторону Росії. Повідомлення від Ірини Верещук – одне із таких. Адже більшість громадян України за вступ до NATO.

Відповідно до результатів опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” у період 29 травня – 3 червня 2019 року, вступ до ЄС наразі підтримують 62% українців, а приєднання до НАТО – 53%.

Таким чином, готові проголосувати за вступ – 62%, 22% – проти, 4% – не голосували б, а 12% – важко відповісти на це питання.

Щодо НАТО, то за входження України до Альянсу проголосувало б 53% опитаних, 31% – проти, 14% – не будуть голосувати і 2% – не змогли визначитися.

Слід зазначити, що підтримка європейської та євроатлантичної інтеграції відчутно переважає в центральних та західних регіонах, а саме серед виборців “Європейської солідарності”, партії “Голос” та “Громадянської позиції”.

Таким чином, на заході вступ до ЄС готові підтримати 82% респондентів, на сході – 36%, в центрі – 66%, на півдні – 49%.

Вступ України до НАТО на заході підтримує 76%, на сході – 27%, у центральних регіонах – 57%, на півдні – 36%.

“При виборі кількох векторів економічної інтеграції 57% опитаних заявили, що виступають за вступ до ЄС, 24% – за рівновіддаленість від Росії та Заходу, 10% – за вступ до Митного союзу”, – йдеться у повідомленні.

Додамо, що дана новина була швидко розповсюджена в російських ЗМІ – В партии Зеленского усомнились в необходимости вступать в НАТО

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України