Фото: сторінка Ірина Верещук в Facebook

Депутатка від «Слуги народу» Ірина Верещук засумнівалися у необхідності вступу до NATO

Фото: сторінка Ірина Верещук в Facebook

NATO не чекає Україну в своїх лавах, а Росія не дозволить увійти до Альянсу

Про це заявила член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп фракції «Слуга народу» Ірина Верещук, передає «112».

«Нас не чекають у НАТО. Швидше, Грузію візьмуть. І я була дуже здивована, тому що у 2008 році Грузія та Україна мали однакову можливість отримати ПДЧ (план дій щодо членства). Ми жертви агресії, і сьогодні серйозно стоїть питання про включення Грузії до НАТО, а про Україну взагалі питання не стоїть», – сказала Верещук.

За її словами, в України є бажання стати членом НАТО, однак її не приймають.

«Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в закриті двері і втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають», – говорить нардеп.

Верещук додала, що Україна рухається до переходу на стандарти НАТО, однак політична частина інтеграції поки під питанням. Нардеп вважає, що Росія має вплив на західних партнерів і може заблокувати спроби вступити до Альянсу.

«Я далека від думки, що РФ хоча б коли-небудь нам «дозволить», якщо таке слово можна застосувати до суверенної незалежної держави, вступити в НАТО. Має змінитися парадигма. Має змінитися, напевно, саме НАТО, щоб дозволити вступити Україні, незважаючи на думку Росії», – заявила вона.

В якості прикладу, нардеп навела Фінляндію, яка не фіксує зближення з НАТО на законодавчому рівні, щоб уникнути напруженості з РФ.

Останнім часом в інформаційному просторі України з’являються провокативні новини від представників нової влади в лиці партії “Слуга народу”. Влада чекає, як відреагує суспільство – наскільки є можливість зробити рухи в сторону Росії. Повідомлення від Ірини Верещук – одне із таких. Адже більшість громадян України за вступ до NATO.

Відповідно до результатів опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” у період 29 травня – 3 червня 2019 року, вступ до ЄС наразі підтримують 62% українців, а приєднання до НАТО – 53%.

Таким чином, готові проголосувати за вступ – 62%, 22% – проти, 4% – не голосували б, а 12% – важко відповісти на це питання.

Щодо НАТО, то за входження України до Альянсу проголосувало б 53% опитаних, 31% – проти, 14% – не будуть голосувати і 2% – не змогли визначитися.

Слід зазначити, що підтримка європейської та євроатлантичної інтеграції відчутно переважає в центральних та західних регіонах, а саме серед виборців “Європейської солідарності”, партії “Голос” та “Громадянської позиції”.

Таким чином, на заході вступ до ЄС готові підтримати 82% респондентів, на сході – 36%, в центрі – 66%, на півдні – 49%.

Вступ України до НАТО на заході підтримує 76%, на сході – 27%, у центральних регіонах – 57%, на півдні – 36%.

“При виборі кількох векторів економічної інтеграції 57% опитаних заявили, що виступають за вступ до ЄС, 24% – за рівновіддаленість від Росії та Заходу, 10% – за вступ до Митного союзу”, – йдеться у повідомленні.

Додамо, що дана новина була швидко розповсюджена в російських ЗМІ – В партии Зеленского усомнились в необходимости вступать в НАТО

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh