Техно

Депіляція – це тимчасово, а епіляція – назавжди

При всьому підвищеній увазі до професійних способів видалення небажаного волосся, вони (ці способи) не надто активно впроваджуються в масову свідомість. Більше того, можна припускати, що сьогодні виробники бритвеного обладнання не хочуть бачити небезпечних конкурентів у виробників приладів для епіляції, що дозволяють вирішувати ті ж проблеми, але більш дорогими, тривалими, часто болісними і головне – не домашніми, а салонними способами.

banner71

Напевно, це легко пояснити. З усіх методів видалення волосся лише гоління пройшло перевірку століттями: можна сміливо сказати, що саме цей спосіб міститься до генетичної пам’яті будь-якої людини.

І, ймовірно, саме тому деякі дослідники проблем депіляції і епіляції розглядають всі публікації та дані сьогоднішнього дня як якусь проміжну фазу, сподіваючись, що рано чи пізно все-таки відбудеться якісне накопичення, яке дозволить здійснити принциповий прорив.

Незважаючи на велику різноманітність методів видалення волосся, вони об’єднані одним нерадісним властивістю – відсутністю гарантій швидкого переконливого успіху. Спеціалісти Laserone допоможуть вам у вирішенні проблеми з влооссям. На сторінці сайту http://laserone.com.ua/laser_hair_removal/ ви зможете більш детально ознайомитися з пропозицією косметологічної фірми. Втім, важко сказати, що такі гарантії можливі в інших областях косметології, передбачають складні методики.

Що стосується епіляції, то спостерігається тенденція постійного дорожчання кожного новою способу. Тобто, саме пацієнт стає інвестором триваючих пошуків. У наявності явна несправедливість: універсальний і надійний засіб може бути знайдено, скажімо, ще через 50 років, а платити за нею ми змушені зараз. Іншими словами, ми заздалегідь оплачуємо комфорт наших онуків і правнуків. Схоже, поки що тільки це може по-справжньому нас втішити.

Проте ми ні в якому разі не закликаємо до заперечення сучасної епіляції. Часто вже дуже переконливі психологічні мотиви відвертають нас від ординарного гоління – все-таки абсолютно неможливо уявити томну красуню, яка, як слід намылившись, збриває пушок над верхньою губою.

Крім того, існують численні випадки, коли збривання волосся не покращує естетичних параметрів зовнішності. Мова йде про товстих жорстких волоссі, які навіть після ретельного гоління залишають на шкірі дрібні, але помітні крапки. Саме в цих ситуаціях епіляція є єдиним методом вибору, що дозволяє отримати умови для стійкого психологічного комфорту.

Зрештою, є жінки, які, нехай з дискомфортом і дорого, але все ж воліють вирішувати проблему зайвого волосся радикально, і готові до довгострокового курсу епіляції.

ЯК ЗАВЖДИ, УТОЧНИМО ТЕРМІНИ

Незважаючи на те, що в індустрію депіляції і епіляції залучено величезну кількість людей, лише деякі з них, схоже, розуміють різницю в цих термінах. Ймовірно, хтось упевнений, що це одне і те ж. І мова не тільки про клієнтів і новачків-косметологах. Навіть книги, коли-то “джерела знань”, стали сьогодні провідниками образливого непрофесіоналізму. Наприклад, в одному виданні для широкого кола любителів косметики депіляцією називається видалення волосся за допомогою хімічних речовин, а епіляцією за допомогою механічних і фізичних.

Можливо, кому-то розмову на цю тему здасться несуттєвим, однак ми вважаємо, що взаєморозуміння в чому залежить від рівня володіння мовою. У нашому випадку – мовою косметичним.

До речі, в цьому питанні можна навіть не починати полеміку з залученням етимологічних тонкощів, так як насправді різниця між депіляцією та епіляцією більш ніж проста і однозначна.

Депіляція – це видалення стрижня волоса, що знаходиться над поверхнею шкіри.

Деякі косметологи, все-таки розуміють цю різницю, пояснюють її своїм клієнтам дуже коротко: “Депіляція – це на час, а епіляція – назавжди”.

Але, на жаль, понятійна плутанина зайшла настільки далеко, що назви, які містять протиріччя і перекручують сенс проблеми, які вже вкоренилися. Наприклад, видалення волосся за допомогою воску практично повсюдно і, на жаль, абсолютно неправильно називається биоэпиляцией. Нагадаємо: воскові процедури видаляють тільки волосся на поверхні шкіри, навіть не претендуючи на руйнування фолікула!

Ми розуміємо, що ясний виклад суті питання – ще не привід для косметологів і продавців відповідного обладнання та аксесуарів позбутися звички називати процедуру неправильно. Більше того, можна припускати, що будь-який процес видалення волосся скоро будуть називати епіляцією (все-таки на одну букву коротше!). Однак ці часи ще не настали. Ми користуємося цим і не втрачаємо можливість розставити всі крапки над усіма належними літерами.

У перші два-три роки життя переважають пушкове волосся, але потім, після чергової їх зміни, на волосистій частині голови з’являються більш товсті і добре пігментовані, звані интермедиальными.

Волосся всіх типів неодноразово змінюються, будучи схильними до певної циклічності. З віком цикли розвитку волосся коротшає, вони стоншуються, поступово втрачають пігмент та міцність, повільніше ростуть. Це не відноситься до зростання брів і волосся в області вушних ходів у чоловіків: навпаки, з віком вони, як відомо, значно потовщуються.

Очевидно, що для правильного розуміння механізмів дії та перспектив депіляції і епіляції необхідно уявляти собі наступне: питання анатомії, розвитку і кольору волосся.

Детальна анатомія волосся досить складна і включає в себе безліч компонентів. В аспекті, який ми розглядаємо, особливу важливість набуває власне волосяний фолікул, так як саме він є субстратом (“батьком”) нових поколінь волосся.

Перша стадія – анагенная, або стадія зростання. Для епіляції волосяний фолікул досяжний виключно в стадії анагена: саме в ній є тісний зв’язок з фолікулом волоса, що дозволяє будь-якому з застосовуваних методів бути ефективним, оскільки лише тотальне руйнування фолікула здатне припинити подальший ріст волоса.

Друга стадія – катагенная, або перехідна. На цій стадії волосся відрізняє ряд морфологічних особливостей, де головним є збереження залишків епітеліальної оболонки, що свідчить про продовження хай незначного, повільне, але зростання.

Третя стадія – телогеном, або стадія спокою. У цю стадію волосся не росте і, врешті-решт, випадає. Його морфологія відрізняється ороговілим, потовщеним коренем із залишками пігментних гранул.

Прийнято виділяти ще дві групи волосся, пов’язаних із циклічним розвитком. Це диспластичні і дистрофічні пошкоджене волосся анагенную стадію, і, отже, малоперспективні для результативної епіляції.

Отже, нагадаємо перший і головний закон епіляції: для того, щоб волосся більше не зростало, потрібно зруйнувати волосяний фолікул в період анагенной стадії.

Природно, що навіть не надто проникливий читач поцікавиться: як відрізнити анагенный волосся від всіх інших?

Зауважимо, що об’єктивний метод оцінки стану волосся існує. Мова йде про мікроскопічному методі трихограми, описаному Ван Скоттом. У більшості випадків, за даними трихограми, 80-88% волосся знаходяться в стадії анагена, 1% – у стадії катагена, і приблизно 20% – у телогенной фазі. При цьому цикли зростання сусідніх волосся не синхронні, так що у всіх областях шкіри одночасно присутні молоді і старі волосся. Ще дуже важливо знати, що кількість волосся в анагенной стадії вельми варіюється і залежить від локалізації зростання. Так, в області брів і слухових ходів є лише 15% волосся в анагене, в зоні підборіддя – 70%, верхньої губи – 65%, ніг і лінії бікіні – 30%, голови – 90%. Тривалість анагенной стадії також розрізняється: на бровах і вухах – від 4 до 8 тижнів, на підборідді – 10-12 місяців, на ногах, лінії бікіні і верхній губі – до 4 місяців, на голові – до 8 років.

Однак, неважко здогадатися, що в повсякденній практиці салону трихограммами ніхто не займається. Це означає, що электролог видаляє в зоні обробки все волосся поспіль, оскільки абсолютно не в змозі “на око” відрізнити анагенный волосся від інших. Результат – подив пацієнтів через деякий час після процедури: “Чому на місці епіляції знову виросло?” Інша проблема невдалої епіляції, нагадаємо, пов’язана безпосередньо з її технологією: оскільки фолікул знищується наосліп, під час процедури абсолютно неможливо контролювати, наскільки успішно пройшов процес його ліквідації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України