Культура

День в історії: сьогодні відзначають День визволення України від нацистських загарбників

Щороку, 28 жовтня, відзначають звільнення України від нацистських окупантів та віддають шану українцям, які боролись і перемогли нацизм у роки Другої світової війни

Саме в цей день 78 років тому вдалось остаточно вигнати нацистську армію Німеччини та її союзників із сучасної території України. Попри це, у XXI столітті Україна надалі виборює свою свободу у протистоянні з іншим, не менш небезпечним ворогом.

«У цей день Україну звільнили від нацистів, але вона не отримала волі, а попала під гніт іншого тоталітарного режиму, результатом діяльності якого стали масові репресії та депортації. Упродовж останніх 8 років та 8 місяців ми боремося ще з одним тоталітарним режимом, який увібрав антилюдську ідеологію нацизму та усі найпотворніші риси свого попередника – радянського союзу. pашиcти підривають демократичні цінності, добробут в Україні, Європі та всьому цивілізованому світі. Це армія, яка порушує усі закони та звичаї війни. Вона воює з мирним населенням, дитмайданчиками, лікарнями, школами та музеями. Українські воїни проженуть це зло з кожного клаптика нашої землі. Весь цивілізований світ має підтримати нас у цій боротьбі, щоб тоталітарний режим не переродився знову. Шана та слава усім захисникам і захисницям України. Світла пам‘ять усім, хто віддав у цій боротьбі найцінніше», – начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Деокупація українських земель під час Другої світової війни відбувалась упродовж  січня 1943 – жовтня 1944 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України