Здоров'я

День тижня, коли не варто записуватися на прийом до лікаря: ви й не підозрювали про це

Запис на прийом до лікаря може бути нервовим заняттям. Ви хочете, щоб ваша недуга була під контролем, але водночас не хочете втрачати багато часу в очікуванні.

Якщо вас турбує останнє, то, виявляється, самі медичні працівники підказують, коли не варто відвідувати їхні кабінети: по понеділках.

На думку лікаря сімейної медицини Майкла Рабовскі, найгіршим днем для запису до лікаря є перший день тижня, оскільки щопонеділка лікарі зазвичай займаються всіма справами, що накопичилися за вихідні.

Однак це ще не все. Голос українською розповість про ще одну причину уникати першого дня тижня, коли йдеться про призначення візитів до лікаря.

Чому слід двічі подумати, перш ніж записуватися до лікаря на понеділок

“Іноді пацієнти часто хворіють у вихідні дні, намагаються перетерпіти, а якщо їм не стає краще, дзвонять у понеділок вранці та просять записати їх на прийом”, – пояснив доктор Адам Кассам, головний лікар-резидент кафедри фізичної медицини та реабілітації Західного університету в провінції Онтаріо, в ефірі телеканалу CTV Your Morning.

Він додав: “По понеділках зазвичай багато народу”.

Ви можете бути менш схильні йти на прийом у понеділок

Дослідження, опубліковане в 2012 р. в журналі PLOS ONE, показало, що в британських лікарнях по понеділках відзначається найвищий відсоток невідвідувань (DNA). Під час дослідження було проаналізовано понад 4,5 млн. записів про відвідування лікарень і 10 000 записів на прийом до лікаря загальної практики. Як з’ясувалося, навіть якщо в п’ятницю ви з найкращих спонукань зателефонуєте і запишетеся на прийом, насправді ви можете не потрапити на прийом до лікаря в призначений час.

Чому, запитаєте ви? У цьому може бути винен старий добрий понеділок. Подумайте самі: вихідні позаду, і ви готуєтеся до довгого робочого тижня. Ви вже відчуваєте смуток від такої перспективи. Наскільки ще більше погіршить цей стан візит до лікаря, який передбачає тривале очікування (і, можливо, погані новини)? До того ж, кому хочеться відриватися від роботи насамперед, коли можна вирушити на роботу і покінчити з понеділком раніше, ніж пізніше?

Цікаво, що під час дослідження з’ясувалося, що по п’ятницях відзначається найнижчий показник неявки. Люди були більш схильні приходити на заплановану зустріч наприкінці тижня, ніж коли тиждень тільки починався. Тому, можливо, варто двічі подумати про зустріч у понеділок і вибрати пізніший день тижня. Крім того, обирайте ранкові години, оскільки саме цей час зазвичай рекомендується як найкращий для відвідування лікаря.

Коли найкраще записуватися на прийом до лікаря?

Доктор Адам Кассам рекомендує записуватися на прийом по вівторках, середах або четвергах. Ви зробите послугу своєму лікарю (і собі), якщо відмовитеся від понеділка.

На думку експертів, має сенс прийти хоча б на 15 хвилин раніше і підготуватися напередодні. Згадайте всі свої симптоми і, якщо потрібно, складіть список. Краще записати їх усі, коли ви сидітимете перед лікарем, аніж забути щось важливе і не мати можливості повернутися до цього питання. Лікар ВМС доктор Террі Вурцбахер навіть рекомендує вести щоденник симптомів і бути якомога конкретнішим. Ви можете думати, що пам’ятаєте все, але на той час, коли ви прийдете до лікаря, ви вже забудете більшу частину того, що хотіли розповісти, а лікарю важливо знати, як розвивалася проблема.

Це підводить нас до наступного пункту: чесно і відкрито розмовляйте зі своїм лікарем. За словами фахівця із сімейної медицини д-ра Метью Голдмана, це може означати, що потрібно розповісти про своє здоров’я та сімейний анамнез, приділити час питанням і позбутися почуття сорому або збентеження. Що стосується того, чого ніколи не слід робити перед візитом до лікаря, то доктор Кассам радить таке: подумайте двічі про споживання кофеїну, якщо ви хочете отримати точні дані про свої показники, оскільки він може підвищити як частоту серцевих скорочень, так і артеріальний тиск.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України