День Святого Миколи Чудотворця 22 травня: значення свята, традиції

День святого Миколая відзначається не лише 19 грудня!

День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: Свято Миколая проходить цілих три рази в році. Даті фіксовані, на відміну від деяких інших церковних свят. Отже, 11 серпня прийнято святкувати день народження Миколи Чудотворця, 19 грудня день його смерті, а 22 травня – перенесення мощей з Мир Лікійських у Барі. Ця подія відбулася в далекому 1087 році.

День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: історія свята, значення для православних

Місцем народження Миколи Чудотворця ставло місто Патари, який перебував в області Лікії і Малої Азії. Тоді воно був грецькою колонією. Батьки Миколи були заможними людьми, однак вони вірили у Христа і не забували допомагати бідним людям.

Святитель з самого дитинства багато часу проводив в храмі і повністю присвятив себе вірі. Коли батьки померли, він спадщину роздав бідним і продовжив церковне служіння. Пізніше святитель зійшов на єпископський престол у Світі. У наш час це місто називається Демре і знаходиться в провінції Анталії, в Туреччині.

Новоспечений архієпископ сподобався народу, його полюбили. Адже він був добрим, справедливим і чуйним. Крім того, Микола прославився також чудесами. Так, він врятував місто Світи від голоду, молився і допомагав також морякам, виводив з в’язниць несправедливо заточених.

Точна дата смерті Миколи Угодника не відома, між 345 та 351 років, доживши до глибокої старості. Мощі його були нетлінними і спочатку покоїлися у кафедральній церкві Світи. Вони мироточили, а миро зціляло віруючих.

Пізніше, в 1087 році, частина мощів Миколи Чудотворця була перенесена в італійське місто Барі. Через кілька років частина мощей була перевезена до Венеції, а в Світах донині зберігається лише невелика частка.

Для багатьох День святого Миколая – це зимове свято, на який прийнято дарувати дітям подарунки. Але цього святого для вшанування відразу три дні в році.

День святого Миколая відзначається не лише 19 грудня (день смерті Миколи), але ще і 22 травня (день його прибуття мощей в Барі, в Італії), тобто вже в цей понеділок. 11 серпня відзначається його народження. Всі ці свята неперехідні, тобто даті їх фіксовані.

У народі ці дні називають, відповідно, Микола Зимовий, Микола Осінній і Нікола Весняний (тобто весняний), або Річний Нікола.

Ще святого називають »Миколою Мокрим». Цей святий у всі часи вважався покровителем моряків і всіх подорожуючих в цілому. Тому коли храм в ім’я Миколи Угодника будували мореплавці (часто — в подяку за чудесне спасіння на водах), в народі його називали»Микола Мокрий».

І грудень, травень вкрай важливі для хліборобів (»Два Миколи: один з травою, а другий з морозом»).

День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: традиції, що можна і не можна робити
Вважається, що в цей церковний свято не можна нічого робити для себе, а тільки допомагати тим, хто цього потребує. Раніше люди вірили, що якщо у цей день не подбати про сиріт або бідних, то протягом семи майбутніх років можна потерпіти збитки.

Посту в цей день дотримуватися не потрібно, однак раніше православні влаштовували хресні ходи з іконами йшли в поля і здійснювали молебні біля колодязів, просили у Бога дощу.

За традицією, на Миколі не прийнято дарувати подарунки, це роблять лише на Зимового Миколая, але якщо дуже хочеться, можна привітати близьких людей на словах або відправити листівку з побажаннями миру, добра, здоров’я, позбавлення від смутку і конфліктів, і цього дива в житті.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh