Авторські статтіДуховне

День Святого Миколи Чудотворця 22 травня: значення свята, традиції

День святого Миколая відзначається не лише 19 грудня!

День Святого Николая Чудотворца (весенний) 22 мая 2017: значение праздника, традиции, что нельзя делать

День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: Свято Миколая проходить цілих три рази в році. Даті фіксовані, на відміну від деяких інших церковних свят. Отже, 11 серпня прийнято святкувати день народження Миколи Чудотворця, 19 грудня день його смерті, а 22 травня – перенесення мощей з Мир Лікійських у Барі. Ця подія відбулася в далекому 1087 році.

День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: історія свята, значення для православних

Місцем народження Миколи Чудотворця ставло місто Патари, який перебував в області Лікії і Малої Азії. Тоді воно був грецькою колонією. Батьки Миколи були заможними людьми, однак вони вірили у Христа і не забували допомагати бідним людям.

Святитель з самого дитинства багато часу проводив в храмі і повністю присвятив себе вірі. Коли батьки померли, він спадщину роздав бідним і продовжив церковне служіння. Пізніше святитель зійшов на єпископський престол у Світі. У наш час це місто називається Демре і знаходиться в провінції Анталії, в Туреччині.

Новоспечений архієпископ сподобався народу, його полюбили. Адже він був добрим, справедливим і чуйним. Крім того, Микола прославився також чудесами. Так, він врятував місто Світи від голоду, молився і допомагав також морякам, виводив з в’язниць несправедливо заточених.

Точна дата смерті Миколи Угодника не відома, між 345 та 351 років, доживши до глибокої старості. Мощі його були нетлінними і спочатку покоїлися у кафедральній церкві Світи. Вони мироточили, а миро зціляло віруючих.

Пізніше, в 1087 році, частина мощів Миколи Чудотворця була перенесена в італійське місто Барі. Через кілька років частина мощей була перевезена до Венеції, а в Світах донині зберігається лише невелика частка.

Для багатьох День святого Миколая – це зимове свято, на який прийнято дарувати дітям подарунки. Але цього святого для вшанування відразу три дні в році.

День святого Миколая відзначається не лише 19 грудня (день смерті Миколи), але ще і 22 травня (день його прибуття мощей в Барі, в Італії), тобто вже в цей понеділок. 11 серпня відзначається його народження. Всі ці свята неперехідні, тобто даті їх фіксовані.

У народі ці дні називають, відповідно, Микола Зимовий, Микола Осінній і Нікола Весняний (тобто весняний), або Річний Нікола.

Ще святого називають »Миколою Мокрим». Цей святий у всі часи вважався покровителем моряків і всіх подорожуючих в цілому. Тому коли храм в ім’я Миколи Угодника будували мореплавці (часто — в подяку за чудесне спасіння на водах), в народі його називали»Микола Мокрий».

І грудень, травень вкрай важливі для хліборобів (»Два Миколи: один з травою, а другий з морозом»).

День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: традиції, що можна і не можна робити
Вважається, що в цей церковний свято не можна нічого робити для себе, а тільки допомагати тим, хто цього потребує. Раніше люди вірили, що якщо у цей день не подбати про сиріт або бідних, то протягом семи майбутніх років можна потерпіти збитки.

Посту в цей день дотримуватися не потрібно, однак раніше православні влаштовували хресні ходи з іконами йшли в поля і здійснювали молебні біля колодязів, просили у Бога дощу.

За традицією, на Миколі не прийнято дарувати подарунки, це роблять лише на Зимового Миколая, але якщо дуже хочеться, можна привітати близьких людей на словах або відправити листівку з побажаннями миру, добра, здоров’я, позбавлення від смутку і конфліктів, і цього дива в житті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України