День святого Миколая відзначається не лише 19 грудня!
День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: Свято Миколая проходить цілих три рази в році. Даті фіксовані, на відміну від деяких інших церковних свят. Отже, 11 серпня прийнято святкувати день народження Миколи Чудотворця, 19 грудня день його смерті, а 22 травня – перенесення мощей з Мир Лікійських у Барі. Ця подія відбулася в далекому 1087 році.
День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: історія свята, значення для православних
Місцем народження Миколи Чудотворця ставло місто Патари, який перебував в області Лікії і Малої Азії. Тоді воно був грецькою колонією. Батьки Миколи були заможними людьми, однак вони вірили у Христа і не забували допомагати бідним людям.
Святитель з самого дитинства багато часу проводив в храмі і повністю присвятив себе вірі. Коли батьки померли, він спадщину роздав бідним і продовжив церковне служіння. Пізніше святитель зійшов на єпископський престол у Світі. У наш час це місто називається Демре і знаходиться в провінції Анталії, в Туреччині.
Новоспечений архієпископ сподобався народу, його полюбили. Адже він був добрим, справедливим і чуйним. Крім того, Микола прославився також чудесами. Так, він врятував місто Світи від голоду, молився і допомагав також морякам, виводив з в’язниць несправедливо заточених.
Точна дата смерті Миколи Угодника не відома, між 345 та 351 років, доживши до глибокої старості. Мощі його були нетлінними і спочатку покоїлися у кафедральній церкві Світи. Вони мироточили, а миро зціляло віруючих.
Пізніше, в 1087 році, частина мощів Миколи Чудотворця була перенесена в італійське місто Барі. Через кілька років частина мощей була перевезена до Венеції, а в Світах донині зберігається лише невелика частка.
Для багатьох День святого Миколая – це зимове свято, на який прийнято дарувати дітям подарунки. Але цього святого для вшанування відразу три дні в році.
День святого Миколая відзначається не лише 19 грудня (день смерті Миколи), але ще і 22 травня (день його прибуття мощей в Барі, в Італії), тобто вже в цей понеділок. 11 серпня відзначається його народження. Всі ці свята неперехідні, тобто даті їх фіксовані.
У народі ці дні називають, відповідно, Микола Зимовий, Микола Осінній і Нікола Весняний (тобто весняний), або Річний Нікола.
Ще святого називають »Миколою Мокрим». Цей святий у всі часи вважався покровителем моряків і всіх подорожуючих в цілому. Тому коли храм в ім’я Миколи Угодника будували мореплавці (часто — в подяку за чудесне спасіння на водах), в народі його називали»Микола Мокрий».
І грудень, травень вкрай важливі для хліборобів (»Два Миколи: один з травою, а другий з морозом»).
День Святого Миколи Чудотворця (весняний) 22 травня 2017: традиції, що можна і не можна робити
Вважається, що в цей церковний свято не можна нічого робити для себе, а тільки допомагати тим, хто цього потребує. Раніше люди вірили, що якщо у цей день не подбати про сиріт або бідних, то протягом семи майбутніх років можна потерпіти збитки.
Посту в цей день дотримуватися не потрібно, однак раніше православні влаштовували хресні ходи з іконами йшли в поля і здійснювали молебні біля колодязів, просили у Бога дощу.
За традицією, на Миколі не прийнято дарувати подарунки, це роблять лише на Зимового Миколая, але якщо дуже хочеться, можна привітати близьких людей на словах або відправити листівку з побажаннями миру, добра, здоров’я, позбавлення від смутку і конфліктів, і цього дива в житті.