В атмосфері Юпітера вчені побачили зображення дельфіна

На знімках, отриманих з міжпланетної станції «Юнона», вчені виявили великого дельфіна.

Одне з хмар атмосфери Юпітера сформувалося у формі дельфіна і в даний час продовжує повільно рухатися саме в такій формі. Як відзначають вчені, такі химерні хмари для цієї планети не рідкість. Вони формуються в результаті дифузії – змішуванні різних газів, а складаються з аміачного льоду і кристалів води. У різних шарах атмосфери газі поділяються на окремі частини, за рахунок чого і утворюються цікаві форми хмар.

Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Його атмосфера складається з гелію, водню, сірководню, води, аміаку й метану. Відомо, що такий склад атмосфери характерний і для всього Юпітера в цілому. Невеликі вихори у вигляді циклонів і антициклонів, бурі, блискавки – звичні явища для атмосфери цієї планети. Швидкість вітрів на Юпітері може досягати 600 км/рік.

Не так давно повідомлялося про те, що в 2019 році вчені планують запустити в стратосферу Землі зонд для її штучного охолодження. З висоти 20 км буде розпорошений карбонат кальцію, який утворює велика хмара розмірами 100 на 1000 метрів. Після розпилювання зонд повинен буде проаналізувати процеси, запущені в атмосфері в результаті такого втручання.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Вербицький Юрій: “Причина смерті – львів’янин”. Пам’яті Небесної сотні

Вербицький Юрій 51 рік, сейсмолог, кандидат фізико-математичних наук – м. Львів «Причина смерті — львів’янин», ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh