В атмосфері Юпітера вчені побачили зображення дельфіна

На знімках, отриманих з міжпланетної станції «Юнона», вчені виявили великого дельфіна.

Одне з хмар атмосфери Юпітера сформувалося у формі дельфіна і в даний час продовжує повільно рухатися саме в такій формі. Як відзначають вчені, такі химерні хмари для цієї планети не рідкість. Вони формуються в результаті дифузії – змішуванні різних газів, а складаються з аміачного льоду і кристалів води. У різних шарах атмосфери газі поділяються на окремі частини, за рахунок чого і утворюються цікаві форми хмар.

Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Його атмосфера складається з гелію, водню, сірководню, води, аміаку й метану. Відомо, що такий склад атмосфери характерний і для всього Юпітера в цілому. Невеликі вихори у вигляді циклонів і антициклонів, бурі, блискавки – звичні явища для атмосфери цієї планети. Швидкість вітрів на Юпітері може досягати 600 км/рік.

Не так давно повідомлялося про те, що в 2019 році вчені планують запустити в стратосферу Землі зонд для її штучного охолодження. З висоти 20 км буде розпорошений карбонат кальцію, який утворює велика хмара розмірами 100 на 1000 метрів. Після розпилювання зонд повинен буде проаналізувати процеси, запущені в атмосфері в результаті такого втручання.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh