На знімках, отриманих з міжпланетної станції «Юнона», вчені виявили великого дельфіна.
Одне з хмар атмосфери Юпітера сформувалося у формі дельфіна і в даний час продовжує повільно рухатися саме в такій формі. Як відзначають вчені, такі химерні хмари для цієї планети не рідкість. Вони формуються в результаті дифузії – змішуванні різних газів, а складаються з аміачного льоду і кристалів води. У різних шарах атмосфери газі поділяються на окремі частини, за рахунок чого і утворюються цікаві форми хмар.
Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Його атмосфера складається з гелію, водню, сірководню, води, аміаку й метану. Відомо, що такий склад атмосфери характерний і для всього Юпітера в цілому. Невеликі вихори у вигляді циклонів і антициклонів, бурі, блискавки – звичні явища для атмосфери цієї планети. Швидкість вітрів на Юпітері може досягати 600 км/рік.
Не так давно повідомлялося про те, що в 2019 році вчені планують запустити в стратосферу Землі зонд для її штучного охолодження. З висоти 20 км буде розпорошений карбонат кальцію, який утворює велика хмара розмірами 100 на 1000 метрів. Після розпилювання зонд повинен буде проаналізувати процеси, запущені в атмосфері в результаті такого втручання.