Секретар Папської ради «Ecclesia Dei» Архиєпископ Ґвідо Поццо у нещодавньому інтерв’ю німецькому виданню «Christ und Welt», заявив, що декларація ІІ Ватиканського собору про відношення до нехристиянських релігій «Nostra Aetate» не має зобов’язуючої догматичної сили, тому не можна вимагати від когось, щоб прийняв її, як зобов’язуючу догму. На переконання Архиєпископа Поццо, цю декларацію слід тлумачити виключно в контексті традиції і Вчительського Уряду Церкви, інформує хорватський католицький портал
«ІІ Ватиканський собор не є якоюсь душпастирською супердогмою, це частина повноти Традиції та Вчення Церкви», – сказав Архиєпископ Поццо у своєму інтерв’ю – «Всі документи Церкви слід тлумачити за цим принципом».
Глава Папської ради «Ecclesia Dei» вважає, що між Католицькою Церквою і Священичим Братством св. Пія Х нема догматичних розбіжностей, які би можна було вважати серйозною перепоною до єдності. На думку ватиканського прелата, йдеться в першу чергу про розбіжності душпастирського характеру.
Стосовно ж «Nostra Aetate» Архиєпископ Поццо наголосив, що зараз дуже є розповсюдженим тлумачення, що, начебто, ця декларація стверджує, що спасіння можливе без Христа і Церкви, а такі тлумачення, за твердження ватиканського прелата, противляться католицькій вірі. І тому як такі мусять бути відкинені. Архиєпископ Поццо наголосив, що одним з головних документів, у світлі якого потрібно тлумачити «Nostra Aetate» є декларація Конгрегації у справах віри «Dominus Iesus».