Авторські статті

Дефіцит коштів на весняну посівну буде покриватися за рахунок кредитів та держпідтримки

Для проведення комплексу весняно-польових робіт українські аграрії забезпечені коштами на понад 80%. Прямий дефіцит коштів у розмірі 8 млрд грн планується перекрити за рахунок запозичених коштів, зокрема із залученням банківських та комерційних кредитів. Для цього вже існують попередні домовленості з банківськими та фінансовими структурами. Иншою підтримкою аграріям може стати укладання форвардних контрактів із ДПЗКУ та Аграрним фондом.

Про це 11 березня на брифінгу повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка.

За словами очільника відомства, щороку сільгосптоваровиробники збільшують витрати коштів на проведення весняно-польових робіт. Так, у поточному році планові витрати коштів для проведення весняно-польових робіт на 1 га ріллі становлять 2087,3 грн, що на 234,5 грн. більше, у порівнянні з 2013 роком. Розрахункова потреба в коштах для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 42,8 млрд грн.

“Із загальної потреби в коштах власними ресурсами підприємства забезпечені на 34,8 млрд грн (81,3%). Тобто прямий дефіцит власних коштів складає 8 млрд грн”, – поінформував Ігор Швайка. Міністр зазначив, що цей дефіцит планується покрити за рахунок запозичених коштів, зокрема за рахунок залучення банківських кредитів в обсязі 4,7 млрд грн та комерційних кредитів – 3,1 млрд гривень. “Ми ведемо перемовини з представниками Національного банку України, комерційними банками та иншими фінансовими установами щодо максимального сприяння у питанні кредитування вітчизняних аграріїв під час посівної кампанії. І ми бачимо, що порозуміння є”, – додав Ігор Швайка.

Як зазначив міністр, іще одним прийнятним джерелом покриття дефіциту власних коштів для сільгосптоваровиробників є укладання форвардних контрактів із Державною продовольчо-зерновою корпорацією України та Аграрним фондом та одержання попередньої оплати за ними.

Так, на сьогодні Аграрний фонд продовжує розпочату у листопаді 2013 року форвардну кампанію із закупівель зерна майбутнього врожаю. Сумарний обсяг визначено на рівні 1,2 млн тонн. Станом на 7 березня сільгосптоваровиробниками заявлено до реалізації 436 тис. тонн зерна. Аграрним фондом задоволено заявки 248 виробників зерна, згідно яких укладено відповідні угоди на поставку 409 тис. тонн.

Ігор Швайка уточнив: “У рамках цих угод здійснено перерахування авансових платежів на загальну суму майже 366 млн. гривень. Виплати здійснюються протягом одного банківського дня за умови подання визначеного переліку документів”.

Своєю чергою, станом на 7 березня ПАТ “ДПЗКУ” законтрактувала і закупила (по споту і форварду) понад 3,103 млн. тонн зернових і олійних культур, профінансувавши вітчизняних аграріїв на суму понад 4,317 млрд. грн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.