Новини з Австрії

Дедалі більше українців планують залишитися в Австрії

Дедалі більше переселенців з України планують залишитися в Австрії, заявила Клаудія Луї, голова Українського консультаційного центру Діаконія.

Російська агресія в Україні продовжується вже більше року — довше, ніж очікували багато українців. Тому що від 75 до 80 відсотків тих, хто звертається до центру за порадою, — жінки. За словами Луї, вони особливо виграють від довгострокового посвідки на проживання.

За словами директора, команда з 20 національностей, багато з яких розмовляють російською чи українською, з початку війни проконсультувала близько 13 000 клієнтів у консультаційному центрі у Відні-Оттакрінгу. Якщо приїжджають чоловіки-українці, вони, як правило, похилого віку чи інваліди, оскільки їм дозволяється залишати країну лише за певних обставин – у рамках загальної мобілізації на початку війни було запроваджено заборону на виїзд із країни для призовників-українців між віком 18 та 60 років. років.

За словами Луї, австрійський ринок праці міг би використати переміщених осіб, наприклад, у медичній, освітній та технічній сферах. Більшість її клієнтів мають вищу освіту. Люди добре оцифровані, можуть швидко вивчити німецьку мову, орієнтуватися та часто самі собі допомагають. «Що мені також дуже подобається в українцях, то це те, що вони не так легко “розлучаються” з кваліфікацією», — сказала Луї. Вони хотіли б вийти ринку праці з кваліфікацією. Тільки з економічного і, таким чином, егоїстичного погляду, Австрії було б краще прийняти людей з України.

За даними Міністерства праці, на сьогоднішній день українцям видано 20 979 дозволів на роботу, з яких 13 378 дійсні, а 7 413 зареєстровані в AMS. У період із січня 2022 року по січень 2023 року 2 205 чоловіків та 6 205 жінок-українців, а не лише переміщених осіб, влаштувалися на роботу. Тамара Дейсан, яка працює супервайзером у консультаційному центрі Діаконія та сама приїхала до Австрії з України на початку війни, цінує численні пропозиції підтримки під час пошуку роботи. Сама вона вже вивчила німецьку в Україні та отримала кілька пропозицій, перш ніж погодилася на посаду консультанта у центрі. Вона з нетерпінням чекає дозволу на роботу, оскільки це залишається стримуючим фактором для багатьох роботодавців.

Тим не менш, мова також залишається на заваді: за словами Луї, для переважної більшості вакансій потрібне знання німецької мови на рівні B2. Для цього буде потрібно щонайменше рік. “Люди усвідомлюють, що їм необхідно вивчити мову, щоб отримати роботу в майбутньому”, – сказала Дейсан.

За її словами, місяць за місяцем багато українських жінок намагаються повернутися назад і не можуть побудувати жодних перспектив на таке повернення. Однак дедалі більше переміщених осіб усвідомлюють, що вони можуть провести своє майбутнє в Австрії. «Можливо, що в майбутньому возз’єднання сімей відбудеться в Австрії, а не в Україні. Луї бачить якір, зокрема, у дітях: «Чим раніше діти соціалізуються в Австрії, то швидше залишаються батьки».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України