Де повинні пройти лінії відводу важкої артилерії в Донбасі. Інфографіка

Україна і Росія в особі підконтрольних їй бойовиків домовилися відвести важку артилерію в Донбасі. Як повинна виглядати буферна зона, якщо країна-агресор буде виконувати домовленості?


В результаті нових мінських угод Україна і Росія домовилися відвести важку зброю в Донбасі. Редакція ЛІГАБізнесІнформ підготувала умовну карту з лініями розмежування артилерії. Згідно з домовленостями, приблизно так повинна виглядати карта розмежування артилерії 1 березня, через 14 днів з дня припинення вогню в Донбасі.

 Якщо російська сторона виконає домовленості, то їй доведеться прибрати важку артилерію (“Гради”, “Торнадо”, “Смерчі” і “Урагани”) майже з усієї зони АТО на територію РФ. Разом з тим бронетехніка, піхота, системи ППО обох сторін залишаються на місці.
Згідно з документом “Комплекс заходів з виконання Мінських угод”, сторони домовилися відвести важке артилерійське озброєння “на рівні відстані” з метою створити буферні зони для різних типів артилерії. Всього буде три лінії розмежування (50, 70 і 140 км) для різних типів зброї.

Оскільки сторони відводять артилерію “на рівні відстані”, кожна зі сторін – Україна і Росія – повинні відвести важкі системи на 25, 35 і 70 км відповідно в залежності від типу артилерії для утворення відповідних буферних зон.
“Ми не пішли ні на які ультиматуми і чітко зазначили, що припинення вогню оголошується без будь-яких попередніх умов. Припинення вогню має супроводжуватися відведенням важкої артилерії калібром понад 100 мм на відстань від Мінської лінії для незаконних збройних угруповань і фактичної лінії перебування для ЗСУ на 25 км. Загальна буферна зона складе таким чином 50 км “, – повідомив подробиці угоди президент України Петро Порошенко.
Відповідно до домовленостей, сторони на рівні відстані відводять:
– Важку артилерію калібру від 100 мм і більше (загальна зона в 50 км);
– Системи реактивного вогню РСЗ0 “Град” (загальна зона в 70 км);
– Системи реактивного вогню РСЗ0 “Торнадо-С”, “Ураган”, “Смерч”, “Точка У” (загальна зона в 140 км).

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh