Авторські статті

Де повинні пройти лінії відводу важкої артилерії в Донбасі. Інфографіка

Україна і Росія в особі підконтрольних їй бойовиків домовилися відвести важку артилерію в Донбасі. Як повинна виглядати буферна зона, якщо країна-агресор буде виконувати домовленості?


В результаті нових мінських угод Україна і Росія домовилися відвести важку зброю в Донбасі. Редакція ЛІГАБізнесІнформ підготувала умовну карту з лініями розмежування артилерії. Згідно з домовленостями, приблизно так повинна виглядати карта розмежування артилерії 1 березня, через 14 днів з дня припинення вогню в Донбасі.

 Якщо російська сторона виконає домовленості, то їй доведеться прибрати важку артилерію (“Гради”, “Торнадо”, “Смерчі” і “Урагани”) майже з усієї зони АТО на територію РФ. Разом з тим бронетехніка, піхота, системи ППО обох сторін залишаються на місці.
Згідно з документом “Комплекс заходів з виконання Мінських угод”, сторони домовилися відвести важке артилерійське озброєння “на рівні відстані” з метою створити буферні зони для різних типів артилерії. Всього буде три лінії розмежування (50, 70 і 140 км) для різних типів зброї.

Оскільки сторони відводять артилерію “на рівні відстані”, кожна зі сторін – Україна і Росія – повинні відвести важкі системи на 25, 35 і 70 км відповідно в залежності від типу артилерії для утворення відповідних буферних зон.
“Ми не пішли ні на які ультиматуми і чітко зазначили, що припинення вогню оголошується без будь-яких попередніх умов. Припинення вогню має супроводжуватися відведенням важкої артилерії калібром понад 100 мм на відстань від Мінської лінії для незаконних збройних угруповань і фактичної лінії перебування для ЗСУ на 25 км. Загальна буферна зона складе таким чином 50 км “, – повідомив подробиці угоди президент України Петро Порошенко.
Відповідно до домовленостей, сторони на рівні відстані відводять:
– Важку артилерію калібру від 100 мм і більше (загальна зона в 50 км);
– Системи реактивного вогню РСЗ0 “Град” (загальна зона в 70 км);
– Системи реактивного вогню РСЗ0 “Торнадо-С”, “Ураган”, “Смерч”, “Точка У” (загальна зона в 140 км).

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України