Культура

Де насправді жили Адам і Єва: дослідник знайшов Едемський сад

Історія Адама і Єви — одна з найвідоміших біблійних легенд. Згідно з Книгою Буття, перші люди жили в Едемському саду, земному раю, сповненому родючості та краси. Нещодавно археолог і автор книг Ерік Кляйн опублікував дані, які вказують на можливе реальне місце розташування цього легендарного саду — і його місцезнаходження може вас здивувати.

Едем у біблійному контексті

Біблія описує Едем як місце, через яке протікає річка, що розділяється на чотири рукави: Пішон, Гіхон, Тигр і Євфрат. Тигр і Євфрат відомі й сьогодні, вони протікають через території Іраку, Сирії та Туреччини.

Що ж до річок Пішон і Гіхон, то вони залишаються загадкою — достеменно невідомо, чи існували вони насправді. Це породило безліч теорій щодо місцезнаходження Едемського саду. Розглядаються різні варіанти: Іран, Монголія, а також навіть штат Міссурі у США.

Найімовірніше місце: Месопотамія

Найпоширенішою теорією є припущення, що Едемський сад розташовувався у стародавній Месопотамії. Назва цього регіону перекладається з грецької як “земля між річками” і охоплює території сучасних східних районів Сирії, південного сходу Туреччини та більшої частини Іраку.

“У біблійному тексті сказано, що сад розташовувався ‘на сході’, тобто на схід від Ізраїлю. У контексті Едему згадуються річки Тигр і Євфрат”, — пише Ерік Кляйн у своїй книзі “Від Едему до вигнання”.

Археологічні свідчення

Месопотамія вважається колискою цивілізації. Саме тут, приблизно 10 000–20 000 років тому, під час неолітичної революції, люди почали одомашнювати тварин і вирощувати рослини. Завдяки родючим ґрунтам регіону, відомим як “Плодючий півмісяць”, зародилися перші землеробські культури.

Крім того, в Месопотамії були створені перші міста, розвинені державні утворення, винайдено письмовість, закони, боєві колісниці та навіть пиво. Цей регіон став перехідною ланкою від способу життя мисливців-збирачів до землеробства.

Місце “земного раю”?

“Після винаходу зрошення у IV тисячолітті до нашої ери цей регіон міг стати справжнім сільськогосподарським раєм”, — зазначає Кляйн.

Цілком можливо, що з точки зору сучасних кордонів “Едемський сад” знаходився на території сучасного Іраку, Сирії чи Туреччини.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України