Комфорт життя в мегаполісі часто хочеться змінити на тишу і простори природи, причому не просто переїхати з однієї кімнати з кондиціонером і Wi-Fi в іншу, а зробити тотальне перезавантаження. Це корисна практика для думок і тіла, а кращих складових для досягнення цієї мети, ніж хороша компанія друзів, намети, карта України – годі й шукати. Який напрям вибрати для відпочинку в наметах? Почнемо з південних просторів.
Кінбурнська коса
Цілющі трави, піщані пляжі і фантастичні пейзажі ваблять відпочиваючих, і сотні туристів з готовністю змінюють міські джунглі на відокремлені локації в Миколаївській області. На косі можна організовувати як відпочинок «дикунами», так і зупиняючись в кемпінгах. Походи в ліс, риболовля, найчистіша вода – все це доступно кожному і абсолютно безкоштовно. Доїхати до коси можна з Херсона на автобусі або маршрутці.
Арабатська стрілка
Азовські курорти можна оцінювати по-різному і з різних точок зору, але однозначно можна стверджувати: потрапляючи на Арабатську стрілку, забуваєш про все. Тільки ти, сонце, море. Тут чудові пляжі, чисте море і кілька варіантів кемпінгу, щоб в будь-який момент поповнити запаси прісної води, приготувати вечерю і доторкнутися до благ цивілізації (підзарядити техніку і т.д).
Відпочинок у наметі на Арабатській стрілці зручний ще і ближчий розташуванням до міста – Генічеськ. У місті працює ринок, супермаркети, до того ж для поїздки не обов’язково їхати на власному автомобілі (від нього теж іноді хочеться відпочити). Дістатися з Харкова в курортне місто з усім необхідним інвентарем можна на прямому автобусі Харків – Генічеськ https://kharkiv-kirillovka.com.ua/.
Буцький каньйон
Почнемо з мінусів: дорога до каньйону не найлегша. Перша мета – Жашків, наступний етап – село Червоний кут, після – село Буки. Можна також приєднатися до одного з екскурсійних турів, які часто організовуються до каньйону (це буде найлегший варіант).
Екскурсії починаються з місцевого «водоспаду» (гребля, яка залишилася на місці ГЕС), поступово просуваючись до центру селища і скелях, що нависає над річкою Гірський Тікич. І вже тут вибирати місця для відпочинку. Види, як і можливості, просто неймовірні. Тут організовуються сплави, відточують свої навички альпіністи, скелелази та рибалки.
Озеро Світязь
Одне з найбільших, красивих і чистих озер України знаходиться у Волинській області. Природа і налагоджена інфраструктура зробили це місце дуже популярним, при цьому відчуття єднання і спокою не порушено. Можна ходити до лісу по гриби і ягоди, спостерігати за птахами і тваринами, або просто розслабитися, забути про метушню та поспіх – це ідеальне місце.