Авторські статтіТехно

DARPA озброює комах для поширення вірусів серед населення: зловісні підозри, – вчені

Такі підозри висловила група вчених. Вони стверджують, що Агентство перспективних досліджень оборони (DARPA) працює над сільськогосподарською біологічною зброєю.

Протягом багатьох років сільськогосподарські фірми експериментували з рослинним життям, генетично модифікуючи культури, щоб приносити бажані, вигідні риси. Це експериментування в основному робили в лабораторіях, тоді як генетична модифікація безпосередньо застосовується в хромосомах певного врожаю.

Хоча генетична модифікація демонструє перспективність і ефективність, обмеження цього експериментування проявилися у всій сільськогосподарській галузі в усьому світі. По-перше, модифіковані хромосоми не завжди вертикально успадковуються від одного покоління до іншого. По-друге, бур’яни, які колись гинули, швидко починають набувати стійкі риси. Для підтримки рентабельності необхідні додаткові хімікати, нові генетичні зміни.

Розуміючи обмеження генетично модифікованих культур, дослідники DARPA наполягають на тому, що проблеми вирішуються шляхом обходу генетичній модифікації рослини; замість цього DARPA хоче розвіяти інфекційні генетично модифіковані віруси на комах, тому помилки можуть редагувати безпосередньо у полях, без зупинок. Таким чином, фермерам не довелося б покладатися на зменшення вертикального спадкування генетично модифікованих ознак.

Для цього DARPA доведеться розводити шкідників культур, заражати їх вірусами і відправляти їх в навколишнє середовище. Це зробить глибокий вплив на екосистему, здоров’я рослин і, в кінцевому рахунку, здоров’я людини. Заражені комахи в кінцевому підсумку-вступлять в контакт з людьми; наслідки неминучі.

Річард Рівз і Д. Каетано-Анольес з Департаменту еволюційної генетики, Інститут еволюційної біології ім. Макса Планка, Повний, Німеччина; C. Boëte з ISEM, Університет Монпельє, CNRS, EPHE, IRD, Монпельє, Франція; С. Войенеки і Ф. Бек з Інституту міжнародного права та етики права, Університет Фрайбурга, Німеччина, розкрили «зловісний план» DARPA.

Вчені стверджують, що «нормативні, біологічні, економічні і соціальні наслідки розсіювання таких горизонтальних екологічних генетичних агентів щодо зміни (HEGAAs) в екосистеми» не роблять нічого для зміцнення сільського господарства США або розвитку національної оборони. Вчені кажуть, що цю програму можна розглядати як спосіб розробки біологічних агентів для ворожих цілей. Вони засуджують її, кажучи, що ця програма може стати порушення Конвенції про біологічну зброю (BWC)».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.