Авторські статті

Циклон вже практично за межами України – яка погода чекає українців найближчими днями?

Хіба хвости його атмосферних фронтів ще попідсипають снігу на півночі та північному сході. Вітер поки нікуди не подінеться – насипле циклону штурханів у спину, щоб ушивався на північний схід швидше.

Що завтра і, взагалі, найближчим часом?

Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко.

У вівторок атмосфера подарує паузу Україні, щоб справитися із наслідками снігового циклону – почищити, поремонтувати, поприбирати, озирнутися.

Тому завтра в більшості областей України опадів не передбачається, на сході навіть можливі сонячні прояснення, лише в західній частині пройде мокрий сніг, можливе налипання мокрого снігу.

Ну, західні області уникли серйозного впливу циклону, тому їм можна трохи опадів, а завтра і вітер навіть там не буде штормовим, максимум помірним.

На дорогах – ожеледиця або снігова каша, або калюжі – як “пощастить”. Водіям – дуже обережно.

Вітер ще залишатиметься рвучким, сильним, хоча й дещо стриманішим порівняно із “зараз”, із поривами до 15-22 метрів за секунду, а на заході (вже казала) просто помірний

Температура повітря закріпить успіх циклону у розділі “сніг”, не дасть розтанути, вночі очікується 4-10 градусів морозу.

Сьогодні вдень 0-3 градуси морозу, на півночі до -4-7 градусів, а на півдні буде тепло, аж +4+7, в Криму до +10 градусів.

У Києві 28-го листопада – також пауза в опадах, сніг малоймовірний. Вітер південно-східного напрямку. Слабший за сьогоднішній, проте ще досить сильний, до 15-18 метрів за секунду.

Вночі у столиці морозно, -6-8 градусів, завтра вдень близько нуля.

Ви ж пам’ятаєте, що південні циклони ходять серіями.

У середу, 29-го листопада, показуватимуть наступну серію

Із південного заходу в Україну знову прийде активний молодий циклон із снігом та дощем, із сильним вітром.

30-го листопада циклон піде за межі України, а 1-го грудня в нас знову циклон, проте із відчутним потеплінням.

Словом, є чим зайнятися синоптикам та комунальним службам. Усі можливі застереження у зв’язку із непростою погодою вже всі понаписували, головне – розуміти, що зима лише розпочинається, тому нічого дивного та особливо несподіваного. Якщо стежити за прогнозом погоди та власною безпекою й необхідним комфортом. І дбати щодня усіма можливими способами про тих, хто цього потребує. Циклони прийшли, циклони підуть, а весна завжди була й буде – завершила Наталка Діденко

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України