Рівень інфляції HICP також залишиться високим у середньостроковій перспективі. Очікується 4,0% наступного року, а потім 3,1% у 2025 році, заявив голова OeNB Роберт Хольцманн у середу на основі останнього прогнозу інфляції OeNB.
Річний рівень базової інфляції не знизиться до 2024 року. Однак, як і рівень інфляції HICP, він залишиться значно вищим за своє довгострокове середнє значення до кінця прогнозованого горизонту в 2025 році.
Цього року інфляційний тиск, зумовлений цінами на енергоносії, значно знизився. Проте рівень інфляції дедалі більше визначається тиском внутрішніх цін, що також пов’язані з різким зростанням останнім часом витрат на зарплатню.
Рівень інфляції HICP в Австрії був виключно високим у перші два місяці 2023 року, зокрема порівняно з єврозоною, пише Національний банк. У лютому він досяг 11 відсотків і з вересня 2022 виражається двозначними числами. Висока різниця інфляції із середнім показником по зоні євро (8,5 відсотка) значною мірою може бути пояснена внеском послуг.
Зважаючи на поточний розвиток інфляції, OeNB поставив питання, чи змінилася фундаментальна поведінка компаній у ціноутворенні за часів високої інфляції. Аналіз, який базується на даних про ціни в онлайн-рітейлі, показує, що зміни цін у продовольчому секторі відбувалися частіше в період гіперінфляції (з січня 2022 р.), ніж раніше. Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої змінювалися до трьох разів частіше.
Нинішній високий рівень продовольчої інфляції — ціни на продукти харчування (включаючи алкоголь та тютюнові вироби) зросли трохи більше ніж на 14 відсотків у лютому — пояснюється таким чином не так сильним, як частішим підвищенням цін. Це вказує на те, що частота змін цін більше не є значною мірою постійною, на відміну від ранніх періодів, коли темпи інфляції були порівняно помірними та стабільними. Скоріше на нього сильніше впливають поточні економічні події.