Новини з Австрії

Ціни на нерухомість у Відні стрімко падають. Австрійська столиця – центр кризи нерухомості в Європі

Нерухомість у Відні знову дешевшає. У жодній іншій великій європейській столиці ціни не падають так стрімки.

У порівнянні з іншими європейськими столицями ціни на нерухомість у Відні впали навіть найбільше. У місті зафіксовано спад на 12,2 відсотка на квадратний метр порівняно з максимумом річної давності, повідомило інформаційне агентство «Блумберг», яке навіть оголосило Відень «епіцентром кризи нерухомості в Європі», принаймні з погляду інвесторів.

У Відні посилення правил житлового кредитування і конкуренція з боку великого ринку оренди призвели до того, що травневі ціни на нерухомість знизилися в середньому до 7 084 євро за квадратний метр. Очікується подальше зниження. Ціни були отримані із середніх цін у 23 районах міста на інтернет-порталі immopreise.at.

За даними агентства нерухомості Real Immobilienvermittlung, у зв’язку із зростанням відсоткових ставок та високою інфляцією дедалі більше віденських сімей зупиняються у орендованих квартирах, а не купують їх.

Однак ціни на нерухомість у Відні, як і раніше, високі

По-перше, умови фінансування під час пандемії Covid-19 спонукали попит на житло.

З 2022 року, згідно з даними OeNB за березень, обсяг нових іпотечних кредитів для домашніх господарств упав більш ніж на 60 відсотків у річному обчисленні. “Наступні кілька місяців будуть складними”, – сказала Мартіна Хірш, глава Real. «Ми очікуємо збереження слабкого попиту та повільної адаптації ринку».

Для порівняння, зниження цін у Стокгольмі відносно невелике — 6,4%. З дев’яти міст, за якими нині ведеться спостереження, лише Мадрид, Мілан та Цюріх зафіксували зростання.

Дані з Дубліна показують, що в березні ціни впали на 2,4 відсотка. Уряд Ірландії розглядає можливість повторного запровадження пільг із іпотеки, щоб допомогти споживачам. У Берліні також було зниження на 1 відсоток у квітні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України