ЄС|NATO

ЦАХАЛ увійшов до сектору Газа, спецназ спустився в тунелі ХАМАС

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху офіційно заявив, що ізраїльські сухопутні війська увійшли на територію сектору Гази. Мета операції – ліквідувати ХАМАС та повернути заручників додому.

Як повідомляє ВВС, Нетаньяху назвав сектор Газа «оплотом зла» і заявив, що ізраїльські солдати та командири «зараз перебувають у секторі Газа, вони дислоковані всюди».

«Мета війни Ізраїлю ясна – знищення військового та управлінського потенціалу ХАМАСу і повернення заручників додому. Це буде довга та важка війна. Ми переможемо. Перемога буде за нами», – заявив він.

Нетаньяху зазначив, що ЦАХАЛ вживає запобіжних заходів для захисту цивільного населення, і звинуватив ХАМАС у скоєнні злочинів проти людяності, оскільки, за його словами, угруповання використовує свій народ як живий щит.

У той же час стало відомо, що Армія оборони Ізраїлю концентрує зусилля у північній частині палестинського анклаву, поблизу міста Бейт-Ханун, а також здійснює поступ у південному напрямку. Ймовірно, йдеться про зачистку “квадрат за квадратом”.

Як пише оглядач BBC Джеремі Боуен, що знаходиться зараз у Сдероті, ізраїльському місті, розташованому на кордоні із сектором Газа, спецназ ЦАХАЛу нині, швидше за все, намагається зачистити тунелі. Спецназівці також займаються визначенням цілей подальших ударів ізраїльської авіації.

Журналіст зазначає: танки ізраїльської армії можуть бути легкою мішенню для бойовиків ХАМАСу вдень, тому при світлі дня вони відводяться назад. Оглядач вважає, що те, що відбувається зараз у палестинському анклаві, можна назвати масштабним рейдом або сухопутним наступом.

“Це, безумовно, дуже велика військова операція”, – додав журналіст.

Нагадаємо, Президент США Джо Байден виступив із телезверненням, повернувшись із поїздки до Ізраїлю. Він звернувся до американських громадян і заявив про настання «переломного моменту в історії» — битві між світовими демократіями та автократіями. Він порівняв військовий конфлікт в Ізраїлі з війною в Україні, що триває майже 20 місяців, зазначивши, що палестинське угруповання ХАМАС і президент РФ Володимир Путін становлять різного роду загрози, але їх об’єднує те, що вони «хочуть повністю знищити сусідню демократію».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України