зміни до Цивільного Кодексу
зміни до Цивільного Кодексу

Цивільний кодекс України: зміни та доповнення

ЦКУ-2017: зміни та доповнення

Цивільний кодекс законів за часів незалежної України вперше прийнятий Верховною Радою у 2003 р. Вдосконалення важливого зводу правових норм, що стосуються сфери цивільних правовідносин, триває й донині. Майже десять років команда провідних українських юристів працювала над розробкою нового кодексу. Влітку 2017 р. набудуть юридичної чинності одразу кілька правових кодексів України. Оновлений ЦКУ також фігурує у списку оновлених кодифікованих зводів законів, тому Цивільний кодекс України купити варто уже сьогодні для своєчасного ознайомлення зі змінами. Видавці правової літератури реалізують через відомі книжкові мережі оновлений ЦКУ з правками та актуальними доповненнями.

Структура Цивільного кодексу України

Основна мета кодифікованого зводу законів полягає у регулюванні правових відносин майнового і немайнового характеру між юридичними та фізичними особами. В полі дії кодексу також фігурують територіальні громади, державні інституції. Цивільний кодекс України також регулює публічні відносини між Україною та іншими державами, суб’єктів цивільного права.

Загалом ЦКУ складається з 6 книг (частин), в яких відображені загальні положення та безпосередньо правові норми для регулювання майнових та не особистих речових прав, інтелектуальної власності, передачі спадку та певних юридичних зобов’язань між учасниками цивільного процесу. В цілому,

Сучасні експерти у сфері права високо оцінили змінений кодекс, слушно називаючи збірник законів не лише конституцією громадянського суспільства, але й основним правовим регулятором економіки держави. Статті кодексу створюють надійний фундамент для розвитку суспільних відносин та їх реформування у галузь цивільного обігу.

Статті кодексу, яких торкнулися зміни

У новій редакції документу є чимало юридичних новацій, які будуть актуальними вже влітку:

 

  • стаття 534 (черговість погашення вимог за правовим зобов’язанням);
  • стаття 551 (щодо предмету та розміру неустойки, який тепер може бути збільшений, якщо це не забороняє закон);
  • стаття 1056-1 (особливості застосування відсоткової ставки за кредитним договором, умови надання споживчого кредиту, зобов’язання кредиторів).

 

Кожному юристу-цивілісту варто своєчасно ознайомитися з поправками ЦКУ. Для цього придбайте цивільний кодекс України купити в оновленій редакції. Нововведення зводу законів цивільного права набудуть юридичної сили на теренах нашої держави у червні поточного року. Також варто враховувати – разом зі змінами у зводі законів, Міністерство юстиції найближчим часом підготує законопроекти, які змінять деякі законодавчі акти, що втратили актуальність у зв’язку зі змінами у Цивільному кодексі законів України. Судді, науковці, адвокати, працівники нотаріату, які у своїй щоденній діяльності використовую цивільний кодекс, рекомендують ознайомитися з друкованим коментарем до кодексу із роз’ясненнями до діючих та змінених статей. Це значно спростить користування зводом законів цивільного права.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh